Nemocný Dan udělal díky léčbě obrovský pokrok

Příběh Dana z Jablonce nad Nisou znáte z Televizních novin. Chlapeček se narodil postižený a lékaři se domnívali, že bude celý život jen ležet. Díky potřebné péči, kterou mu pomohla zajistit i řada z vás, dělá velké pokroky.

Dan před dvěma lety zvedal pouze hlavu, dnes už zkouší své první krůčky. Je to malý zázrak. Navzdory spastickému postižení zvedá a ohýbá nohy a dokonce je při ještě nemotorné chůzi střídá. Přitom lékaři si mysleli, že bude jen ležet.

Petra TRDLOVÁ, mamka Dana:
Daneček i na to, jak hodně poškozenej mozek má, tak určitě všem doktorům vytřel zrak a vlastně tou intenzivní rehabilitací se dá fakt udělat cokoliv.

Narodil se o 11 týdnů dříve, než měl. Mohla za to autonehoda, při které se jeho mamka uhodila do břicha. Nevážil ani kilo. Při následné operaci mu popraskaly plíce a málem zemřel. Jako následek si odnesl postižení. Spolu s mamkou bojují, aby se vyrovnal zdravým dětem. A má i nového kamaráda. Murly, jehož výcvik stál 250 tisíc a kterého dostal zdarma z Plzně, mu hodně pomáhá. Podává mu hračky, nechává ho přes sebe lézt, hrají si spolu.

TRDLOVÁ, :Když si s pejskem lehne, tak za chvilku krásně povolí, pejsek dělá masáž, takže on masíruje jazykem nožičky, taky mu i toho povolí spasticita.

Teď Dan potřebuje speciální obleček, který by mu zpevnil záda. Stojí 50 tisíc.

TRDLOVÁ, :Má takový speciální gumičky, což mu koriguje záda, aby se nekřivil, on je trošku křivej Daneček.

Od diváků televize Nova dostává rodina víčka, která ve výkupně mění za peníze. Za ně byl Dan už šestkrát v klimkovickém sanatoriu, kam se chystá zase. Jak můžete rodině opět pomoci, najdete na Tn.cz.

televize Nova

(Visited 3 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.