Vozíčkáři slaňovali Nuselský most

Sedmadvacetiletá Katka Šůlová trpí dětskou mozkovou obrnou. Odmala je připoutána na invalidní vozík, ale přesto žije naplno a jde do každé výzvy.

I na vozíku je totiž možné skoro všechno, dokonce slaňovat. Katka šla rovnou do extrému, spustila se z pražského Nuselského mostu.

Místo, které vyhledávají zoufalí lidé, aby tam balancovali na hraně života a smrti. Pro jiné je to místo nových výzev. Jednou takovou bylo slaňování z padesátimetrové výšky na invalidním vozíku.

ŠŮLOVÁ Kateřina, :Mám ráda všechny adrenalinový sporty a tak různě zkouším a v sedmnácti jsem skákala padákem.

Šimon ORNEST, kapelník The Tap Tap: Má poměrně závažnej handicap a slaňuje každej rok, je to taková křehká dívka, pilná studentka a jde do každý adrenalinový výzvy.

Slaňování vozíčkáře je hodně specifické. Postižený má úplně jiné těžiště a musí se zcela spolehnout na člověka, který ho jistí.

Šimon ORNEST,: To je běžná realita lidí s těžším handicapem, který přesně takhle se musej spoléhat na svoje asistenty, že je, že je nepustěj, když je dávaj na záchod, do vany a tak.

Martin TRČKA, horolezec: Dalo by se to říct, že se tady zkouší metody třeba záchranářství, kdy on musí být schopný se o toho člověka, který visí na tom laně, o toho vozíčkáře postarat v kteroukoliv chvíli.

Podmínky na Nuselském mostě nebyly nejpříznivější, jištění muselo být maximální, jak samotného postiženého, tak vozíku.

ŠŮLOVÁ Kateřina, : Trošku mám trému, ale zároveň se hrozně moc těším, jaký to bude zase.

The Tap Tap chystají na příští rok další slaňování a dokonce jednu velkou výzvu, rádi by slanili Žižkovskou věž.

Televizi Barrandov

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.