Budou mít „Kostelečáci“ zájem o novou službu?

ilustrační foto: Fred W. Baker III / Flickr.com

V současné době probíhá dotazníková akce ke zjištění zájmu obyvatel města Kostelec nad Orlicí o zajištění sociální služby – tísňová péče. Zájem o tuto službu vzešel v rámci jednání pracovních skupin komunitního plánování.

Cílem dotazníkové akce je zjistit zájem o tuto službu a na základě výsledků vyvolat případné jednání s poskytovatelem služby. Tísňová péče je nonstop pomoc v krizových situacích – například pád, nevolnost, slabost, přepadení, strach ze samoty. Služba je určena pro okamžitý kontakt mezi člověkem v tísni a speciálním dispečinkem.

Jedná se o službu, při které jsou starší, nemocní, osamocení nebo postižení občané pomocí hlídacího monitorovacího systému napojeni nepřetržitě po celých 24 hodin na dispečink, který jim v případě potřeby zprostředkuje okamžitou pomoc (lékař, policie, plynaři, elektrikáři, hasiči apod.). Jedná se o malou pomůcku pro seniora: např: hodinový náramek nebo klíčenku na krk, které jsou opatřeny tlačítkem SOS a v případě potřeby senior pomůcku využije k přivolání pomoci.

Služba je určena pro seniory 65+ let a osoby se zdravotním postižením 27 – 64 let. Služba není vhodná pro osoby s duševním onemocněním, které by znemožňovalo poskytování služby, pro osoby s těžkými poruchami sluchu, které znemožňují hlasovou komunikaci, a osoby s motorickým postižením, které znemožňuje stisk nouzového tlačítka.

Měsíční paušál se pohybuje v rozmezí 400 až 550 Kč a je možné jej hradit z příspěvku na péči. Poplatek za instalaci zařízení je 1500 Kč. Vpřípadě, že máte zájem se dotazníkové akce zúčastnit či víte o někom, kdo by službu přivítal, můžete si vyzvednout dotazník na odboru soc.věcí.

Rychnovský deník
http://rychnovsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.