Jak dopadlo léčitelské setkání v Praze?

Minulý týden se konala v pražských Letňanech křesťanská konference, kde lidé doufali v zázračná uzdravení z rukou světoznámého léčitele. Benny Hinn do Prahy nakonec nedorazil, poslal místo sebe proroka a uzdravoval na dálku.

Patnáct set lidí přijelo do Prahy na velkolepé léčitelské show, jehož organizátoři ale jaksi „zapomněli“ říct zájemcům o vstupenky za 300 kč, že hlavní lákadlo akce – zázračný léčitel Benny Hinn – do Prahy nepřijede. Ze zdravotních důvodů.

Tým Bennyho Hinna roky vybírá po celém světě peníze v rámci dokonale připravené show, při které se diváci dostávají do tranzu a vstupuje do nich Duch svatý.

Přestože všechny techniky manipulace davu a způsob práce členů Hinnova štábu jsou již v médiích popsané, i tak se na výstaviště v Letňanech dostavilo patnáct set lidí a zaplatily tři sta korun za vtupenku. Přijelo hodně Slováků, Maďarů i Romů.

Že Hinn, který léčí cokoli mávnutím rukou, ze zdravotních důvodů nepřijede, se diváci dozvěděli až zhruba po hodině od slibovaného začátku představení. Přestože se s nimi Hinn spojil na dálku pomocí videopřenosu, měli podle názoru právníků nárok na vrácení vstupného.

To však nikdo nevyužil, naopak několik set návštěvníků ještě, jak je na Bennyho konferencích obvyklé, vkládalo do připravených obálek hotovost a po konci představení odcházeli všichni spokojeni.

Organizace Oheň pro všechny národy světa nedávno pořádala podobnou akci i v Bratislavě, ale ani tam Benny Hinn nepřijel, a ani příjezd nezvažoval. K sousedům poslal také svého učedníka Martina Njambu, což je v Česku vystudovaný Afroameričan. I tam však byla akce z pohledu návštěvnosti úspěšná.

Prima FTV před více než dvěma týdny ukázala osudy dvou lidí, kteří se chtěli uzdravit na setkání s nejznámějším zázračným léčitelem.

Petr HORVÁTH, : No já prostě očekávám hlavně taky to, že přestanu kouřit.

Petr HLOUŠEK, : Když budete mít postoj jak malý dítě, určitě zažijete zázrak.

Petr Horváth a Petr Hloušek, oba jsou věřící, oba doufali v zázrak. Zatímco Petr Hloušek podle svých slov dar zázračného uzdravení už dostal, Petr Horváth se těšil na setkání s Benny Hinnem, nejznámějším evangelickým kazatelem s darem uzdravování. Na konferencích s Benny Hinnem prý lidé vstávají z invalidních vozíků, nevidovým se vrací zrak, mizí rakovina i virus HIV. Takzvaných konferencí se zúčastnily miliony lidí. Benny Hinn do Prahy nakonec nedorazil, poslal místo sebe proroka a uzdravoval na dálku. Televize byla na místě, aby se přesvědčila, jak uzdravování funguje.

Show začalo s přichodem černošského pastora Njamby s překladatelem. „Toto je den, který stvořil Hospodin. Dnes budeme všichni požehnáni naším Pánem,“ oznamuje za obrovského potlesku. Následně si vzala mikrofon sestra Judi a hrála na kytaru náboženské písně. Lidé stáli, zpívali, drželi ruce nad hlavou. Mnozí křičeli: „Ježíš! Ámen! Aleluja!“

„Polož svou ruku tam, kde je ta nemoc. Jestli je to v očích, tak polož svoje ruce na oči. Jestli je to v uších, tak si přikryj těma rukama uši,“ říkal pastor Njamba.

Organizátoři pak slibovali, že i když Hinn nepřijde osobně, s lidmi se spojí přes obrazovku. Ještě předtím na lidech chtěli, aby vložili peníze do obálek připravených na každé židli. „Přineste své semínko! Rychle! Pastor Benny Hinn je připravený se za vás modlit,“ volali organizátoři.

Následně se na plátně objevil Hinn. Vyzýval lidi, aby připravili svá srdce a svou nemoc odevzdali Pánu Bohu. Během seance hrála podmanivá náboženská hudba a někteří lidé dokonce padali na zem.

Mnohdy se však uzdravení prý nedostaví hned, ale až po čase.

Kdy opět Benny Hinn bude mít v úmyslu opět přijet do Prahy není zatím známo.

(Visited 17 times, 1 visits today)

2 Komentáře

  1. Mám vážné zdravotní problémy a doufal jsem, že by mi mohl Benny Hinn pomoci. y p Ale tohle setkání není jen o něm, je p především vším o Ježíši Kris Kristu.

  2. Věřím, že Bůh dopustil, že Benny Hinn nepřijel právě proto, aby se ukázaly pravé postoje lidí. Někomu záleží na poselství, někomu jen na osobě. Skutečný křesťan musí chápat pravý smysl setkání.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.