Nebojte se nás zaměstnat

Od září 2014 probíhá v Třebíči projekt „Nebojte se nás zaměstnat!“, který je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. Realizátorem tohoto projektu jsou Vrátka, o.s., která se zaměřují na zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním.

Třebíč – Co se pod názvem tohoto projektu skrývá? Jedná se o aktivity související s bořením mýtů o životě a práci hendikepovaných osob. Co si představíte pod pojmem „hendikepovaná osoba“?

Většina z vás řekne: vozíčkář! Ano, máte pravdu! Vozíčkáři jsou hendikepované osoby. Na nich je to prostě vidět na první pohled! Ale pak je tu spousta dalších lidí, kteří žijí s různým tipem postižení. Některé hendikepy nepoznáte hned, nejsou na první pohled vidět! Někteří lidé se s nimi narodili, jiní je získali až během života. Všichni však chtějí i s hendikepem nebo dokonce hendikepu navzdory, žít normální život stejně jako zdraví lidé. Chtějí pracovat, mít rodinu, mít možnost se věnovat svým koníčkům a zálibám. Chtějí mít svoje zázemí a přejí si účastnit se společenského života. S hendikepem je to někdy těžší, ale jde to! Zvlášť tehdy, když okolí pomůže a vezme hendikepované mezi sebe.

Pojem INTEGRACE a INKLUZE může být jen heslem ze slovníku cizích slov. A nebo ne! Právě naše sdružení Vrátka se snaží, aby tomu tak v našem městě nebylo. Sami se již osmým rokem s velkým nasazením věnujeme nejen zaměstnávání hendikepovaných osob, ale i jejich volnočasovým aktivitám. O našich zkušenostech přednášíme a diskutujeme během besed ve školách. Zájem o tyto besedy předčil naše očekávání. Určitě v nich budeme i nadále pokračovat a školám tak nabídneme zajímavý pohled na život s hendikepem.

I vy můžete mezi nás přijít. Více informací naleznete na našem webu www.vratka.cz.

Pavla Kavanová
Třebíčský deník
http://www.trebicsky.denik.cz/

(Visited 19 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.