Lidé v Děčíně na oranžových kolech vyšlapali 100 tisíc!

Oranžová kola byla k dispozici na nábřeží během sobotních městských slavností v Děčíně

Děčín – Sto tisíc korun pro dvě neziskové organizace vyšlapali lidé v Děčíně na oranžových kolech během sobotních městských slavností. Kola na nábřeží připravila Nadace ČEZ, generální partner letošního hudebního festivalu Labe.

„Výtěžek tentokrát pomohl dvěma neziskovým organizacím, konkrétně Asociaci vozíčkářů a zdravotně i mentálně postižených Děčín a Oblastní charitě Česká Kamenice. Vyšlapalo se 100 tisíc korun,“ uvedla mluvčí společnosti ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová.

„S radostí jsme celý den pozorovali, že jeho pedály se nezastavily ani na chvíli,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková s tím, že celkem proběhlo na nadačních rotopedech 161 závodů a minutou šlapání přišlo obě neziskové organizace podpořit 322 dětí i dospělých.

Kdo dostal peníze?

Asociace vozíčkářů a zdravotně i mentálně postižených Děčín (AVAZ Děčín) sdružuje od roku 1990 děti a dospělé ze všech krajů České republiky se zdravotním a smyslovým postižením, nehledě na jeho druh či stupeň. Jejím posláním je pomoci lidem s postižením zejména v oblasti aktivního a rovnoprávného života ve společnosti a prosazování a hájení jejich zájmů.

„Výtěžek 51 164 korun využijeme na provoz naší asociace, ve které zajišťujeme podporu, založenou na rovnoprávnosti občanských principů, pro všechny lidi nehledě na jejich fyzický stav. Snažíme se také postupně měnit postoje široké společnosti a v lidech s postižením vzbuzovat hrdost a nezávislost. Věříme, že každý člověk má mít možnost vést život, za který je zodpovědný a jehož směr si určí sám,“ řekl Petr Kumstát, jednatel Asociace.

Druhý obdarovaný, Oblastní charita Česká Kamenice, je zřizovatelem domova se zvláštním režimem, nízkoprahového denního centra, chráněného bydlení a sociálně terapeutické dílny v České Kamenici, Děčíně a Ústí nad Labem.

Jejich uživateli jsou lidé ohroženi závislostí na alkoholu, chronicky duševně nemocní, lidé se zdravotním postižením a příslušníci jiných sociálně znevýhodněných či slabých skupin. Cílem služeb Oblastní charity je zkvalitňování života klientů, jejich samostatnost, motivace k práci a integrace do běžné společnosti. „Uživateli chráněného bydlení s kapacitou 34 lůžek jsou především bývalí obyvatelé domova se zvláštním režimem, kteří již mají dostatečné schopnosti pro bydlení ve vlastní domácnosti. Výtěžek 48 827 korun využijeme na vybavení jejich chráněného bydlení – pořízení nábytku a domácích spotřebičů,“ řekla ředitelka Oblastní charity Česká Kamenice Štěpánka Kecková.

LUDĚK STÍNIL
Děčínský deník
http://www.decinsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.