Pochod Praha – Prčice

Už 50. se Češi účastnili dálkového pochodu Praha – Prčice. Na trasách se každoročně pohybuje zhruba 20 tisíc účastníků. Mezi nimi 94 vozíčkářů a zhruba 12 cyklistů.

do Prčic se nakonec ten letos vydalo celkem, a to je konečné číslo, 22 tisíc lidí. To je o 7 tisíc víc než loni. Mezi nimi 94 vozíčkářů a zhruba 12 cyklistů. No a jak to bylo s cestou zpátky? České dráhy posílily spoje tak, aby se účastníci pochodu zejména zpátky do Prahy a do Českých Budějovic dostali bez komplikací.

do Prčic vedlo 21 tras. Ta nejdelší měla 70 kilometrů, někteří účastníci se na cestu vydali už brzy ráno.

Iv5 hodin ráno, na Háje doráží první metro. Co cestující, to chodec do Prčice. Do fronty na registraci si stoupá i 68letý Petr Karlický.

Petr KARLICKÝ,:
Jsem po operaci mozku, tak jsem byl rok v nemocnici, a srdce, ochrnul jsem na půlku těla.

Na první kontrolu v Týnci nad Sázavou se blíží po necelých 5 hodinách. V nohách má v tu chvíli 28 kilometrů. Ani to necítí.

KARLICKÝ,:
Jak byly ty svátky, tak jsem šel v pátek 30 kilometrů osmýho, v sobotu jsem šel 50 a v neděli jsem pražský Děvín taky padesátku.

O vzniku nejslavnějšího pochodu se mezi turisty traduje legenda. Podle ní se jeho 3 zakladatelé jednou přeli o to, kam naplánovat další výšlap. Manželku jednoho z nich to přestalo bavit a poslala je do Prčic. Správně tedy do Prčice. Prvního pochodu se zúčastnilo 469 turistů. Šli po jedné trase. Letos bylo tras 18, různě dlouhých, pro děti, cyklisty i vozíčkáře.

Česká televize

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.