Po úraze začíná nový život

Příběh šestadvacetiletého Anatolije. Před čtyřmi lety měl vážnou nehodu.Při cestě domů se vyboural na motorce, nehoda ho nemilosrdně usadila na elektrický invalidní vozík.

Měl téměř vše. Sportoval, závodně jezdil autem a ve svých dvaadvaceti letech vydělával díky svému podnikání peníze, o kterých by se mnohým mohlo zdát. To se ale v jediném okamžiku změnilo. Den předtím, než se pan Anatolij rozhodl prodat svou motorku, ještě naposledy se na ní chtěl projet, jenže si na sebe nevzal motorkářské oblečení, což se mu nejspíš stalo osudným.

STEHNEJ Anatolij, :Jel jsem se koukat na dům, kterej jsem chtěl kupovat, jel jsem v civilu oblečený, protože jsem neplánoval jezdit nějako rychle. Po schůzce, ta proběhla úplně v pohodě, tak jsem jel domů, jenže jsem na tom dělal trošku asi skopičiny.

Samou radostí, že dům koupí, si užíval jízdu, jenže motorka ho zradila. Asi v sedmdesátikilometrové rychlosti na rovné silnici vletěl do zaparkovaných aut.

STEHNEJ Anatolij, :Vytrhnul jsem si nervovou pleteň v rameni a zlomil jeden obratel hrudní na zádech a skončila jsem na vozíku. Probudil jsem se v nemocnici asi po týdnu.

Zariskování ho připravilo skoro o vše, zůstal mu jen jeho život.

STEHNEJ Anatolij, :Přišel jsem i o práci, která byla velice dobře placená, ta mě i bavila, taky mě to asi nejspíš připravilo o přítelkyni, protože co si budeme povídat, je to jakoby s tím vozíčkářem to není jednoduchý.

Kvůli svému handicapu si musel pořídit a nechat upravit auto tak, aby s ním mohl sám bez pomoci druhých jezdit. Jeho sen je zrekonstruovat dům a začít v něm nový život.

STEHNEJ Anatolij, :Musely se zvětšovat futra, nájezd do domu samozřejmě, protože to není bungalov, není to přízemní úplně. Bude tam hlavně sprchovej kout, kterej bude úplně totálně bezbariérovej, do toho přímo zajedu s vozíkem a měl bych se tam osprchovat.

Jenže na úpravu domu už mu nezbylo.

Julie RŮŽIČKOVÁ, Konto Bariéry:Pan Anatolij potřebuje velmi akutně sesbírat prostředky na nutnou úpravu bezbariérového bydlení, proto jsme se mu rozhodli otevřít sponzorský podúčet, kam směrujeme případné, kam směrujeme případné dárce.

Jeho touha je dodělat si dům, najít si nový vztah a začít pracovat, buď u počítače, anebo jako taxikář.

Tv Barrandov

(Visited 16 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.