Splní přání postiženým dětem

You Dream We Run. Tak se jmenuje charitativní akce, která pomáhá plnit přání postiženým dětem z Blanenska. Letos se bude konat už potřetí, a to dvanáctého a třináctého června v areálu hřiště ASK na Mlýnské ulici v Blansku. Tentokrát pomůže splnit přání mentálně postižené Emě z Knínic u Boskovic. Přispět může každý.

Blansko – Hlavním programem akce je čtyřiadvacetihodinový štafetový běh. „Zúčastnit se ho může neomezený počet družstev s libovolným počtem členů, kteří si koupí účastnické tričko s logem akce. Všechna družstva dohromady musí po dobu dvacet čtyři hodin udržet štafetový kolík na atletickém ovále. Každý si ale může tempo i počet okruhů přizpůsobit svým možnostem,“ vysvětlil hlavní pořadatel Roman Jančiar s tím, že běh nemá stanovená žádná pevná pravidla.

Výtěžek z prodeje účastnických triček potom poslouží ke splnění snu postiženého dítěte. „Tento rok se přihlásilo pět dětí ze čtyř rodin. Starosta Blanska Ivo Polák vylosoval na prvním místě splnění snu Emičce z Knínic. Ta si přeje rodinný pobyt v termálních lázních. To však neznamená, že ostatním přihlášeným dětem se sen nesplní, vylosované je totiž i další pořadí případného plnění jejich přání,“ vysvětlil Jančiar.

Kromě samotného běhu si účastníci užijí i doprovodný kulturní program. „Jeho letošním vrcholem bude páteční vystoupení zpěváka a držitele letošní Ceny Anděl Michala Hrůzy. Na sobotu plánujeme překvapení v podobě vystoupení další významné osobnosti našeho showbyznysu. Těšit se ale příchozí mohou i na vystoupení Pavla Helana, Jakuba Nesnídala nebo skupin Šnek, Rockfór, Max a Poem či Evy a Vaška,“ vyjmenoval Jančiar.

Za uplynulé dva ročníky se díky akci v Blansku a v Brně podařilo postiženým dětem splnit sny za bezmála čtvrt milionu korun.

EVA ONDRÁČKOVÁ
Blanenský deník

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.