Pouliční párty, která rozhodně nikoho nerušila

ilustrační foto: Photoxpress

Pokud jste chtěli zažít hudbu společně, ale přitom trochu jinak, a ještě přispět na dobrou věc, bylo ideální se zúčastnit jedinečné Tiché párty v ulicích Prahy, kterou pořádala obecně prospěšná společnost Tichý svět pomáhající neslyšícím.

Dýdžejové roztočili své desky na Hořejším náměstí na Smíchově, odkud se průvod posluchačů vydal za speciálně upraveným vozem směrem do Podolí. Hlasitá hudba ale tentokrát nikoho nerušila, protože na Tiché párty se muzika pouštěla jen do sluchátek účastníků. Kolemjdoucí se tak na vlastní uši přesvědčili o tom, jaké je to žít v tichém světě neslyšících. Hudbu mohli účastníci poslouchat trojím způsobem: na frekvenci FM, přes wifi stream nebo přes bezdrátová sluchátka, která byla na místě k zapůjčení. Pokud jste o akci přišli, a přesto by vás průnik do tajů světa neslyšících lákal, přijměte pozvání do Tiché kavárny (Burešova 12, Praha 8) na dnešní koncert komorního souboru La Costiuqua (v 18.30) a zaposlouchejte se do skladeb autorů vážné hudby 19., 20. i 21. století se zákuskem u dobré kávy, čaje nebo džusu.

Klub přátel červenobílé hole o. s. pořádá v Tiché kavárně také výstavu, která je věnována problematice hluchoslepoty, životu lidí s tímto vážným postižením a také jejich výtvarné tvorbě. Díla jsou k vidění na výstavě v Tiché kavárně do 30. 5. 2015, ale je zároveň putovní a probíhá již od roku 2006. Klade si za cíl seznámit co nejširší veřejnost s hluchoslepotou a vším, co toto postižení obnáší. Na výstavních panelech poskytne návštěvníkům informace o komunikačních prostředcích hluchoslepých, kompenzačních pomůckách, organizacích, poskytujících služby a především o činnosti Klubu přátel červenobílé hole. Klub se orientuje na volnočasové aktivity, pořádání pobytů a výtvarnou činnost. Součástí výstavy jsou výrobky hluchoslepých klientů a fotografie z akcí klubu.

Haló noviny

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.