Potvrzený počet obětí vlny veder v Indii stoupl na 430

Více než 430 lidí už podlehlo vlně veder, která sužuje jihovýchodní Indii. Vyplývá to z nové, oficiálně potvrzené bilance.

Teploty v nejhůře postižených státech Ándhrapradéš a Telangana dosahují 50 stupňů Celsia, napsala dnes agentura AFP s odvoláním na oficiální činitele.
Bilance bude pravděpodobně dál stoupat, protože úřady dosud nemají kompletní údaje ze státu Telangana. Navíc bude horko ještě minimálně několik dní pokračovat.
Vysoké teploty v posledních dnech zažívají velké části Indie včetně hlavního města Dillí, kde už vytrvalé horko vyvolalo obavy z výpadků proudu. Nejvyšší teploty ale meteorologové naměřili v Telanganě a sousedním státu Ándhrapradéš.
Vedra na jihu Indie trvají od poloviny dubna, nejvíce lidí ale přišlo o život v minulém týdnu. „Téměř všechny oběti jsou staří lidé… Většina z nich pracovala a byla přitom vystavena vedru. Smrt způsobila dehydratace a úžeh,“ sdělily úřady.
Úřady lidem radí, aby pili hodně vody, nevycházeli hlavně přes poledne ven, a vyhnuli se tak úžehu. Horko má pokračovat ještě nejméně další týden. Zmírnit by se mělo s příchodem každoročních monzunů, které v této oblasti obvykle začínají s prvním červnovým týdnem.
Úřady v Kalkatě, která je metropolí státu Bangla, oznámily, že mezi 11:00 a 16:00 denně odvolá z ulic taxíky bez klimatizace. Dva řidiči totiž v minulých dnech podlehli úžehu a jejich kolegové odmítli za takových podmínek pracovat.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.