Dobří andělé žijí v Jablonném

ilustrační foto: azrainman Flickr.com

Charitativní akce na podporu nadace Dobrý anděl se v neděli zúčastnily stovky lidí

Jablonné nad Orlicí – Městem dobrých andělů se v neděli stalo jako první v republice Jablonné nad Orlicí. K dobročinné akci na podporu nadace Dobrý anděl, která se stará o onkologicky nemocné děti, se kromě pořadatelské základní školy připojila pod záštitou města řada místních organizací, firem i dobrovolníků. Jejich cílem bylo motivovat co nejvíc lidí, aby se stali pravidelnými dárci nadace. Pobavit se a pomáhat dobré věci přišly odpoledne stovky lidí z širokého okolí.

„Odezva byla obrovská, takže máme velkou radost,“ podělila se o své dojmy pořadatelka a iniciátorka akce Simona Mikysková a vyjádřila vděčnost všem, kteří se rozhodli nadaci přispívat: „Více než padesát lidí se zaregistrovalo již na místě, další si to budou v klidu rozmýšlet.“ Pro účastníky byl připraven bohatý program, mohli si tak vybrat z řady kulturních, sportovních nebo dobročinných aktivit a svou solidaritu vyjádřit během nebo tím, že se vydají na trať dobročinného kilometru, uzpůsobeného i těm, kterým pohyb může činit potíže. „Zúčastnili se ho jednak mladí lidé, ale také senioři, lidé s holemi či vozíčkáři. Skutečně všichni, kdo mohli. Oddíl turistů kvůli účasti odložil plánovaný výšlap,“ popsala pořadatelka a podělila se o překvapení, které jim účastníci přichystali: „Když se vraceli, tak jsme nevěřili, že je jich tolik. Byl to proud jako řeka, cestou se snad museli napojit i lidé z okolních obcí.“

Na start pětikilometrové trati se spolu s ostatními běžci postavil herec Tomáš Materna i Miss Andrea Kalousová, kterou si pohodová atmosféra happeningu získala natolik, že odvolala své další aktivity a vydržela téměř až do konce.

Dobří andělé se v Jablonném možná zabydlí. „Podpora byla tak velká, že přemýšlíme, že na úspěch akce v příštím roce navážeme,“ dodala na závěr Simona Mikysková.

Veronika Kopecká
Orlický deník
http://orlicky.denik.cz/

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.