Potvrzený počet obětí vlny veder v Indii přesáhl 1000

Více než 1000 lidí už podlehlo vlně veder, která sužuje jihovýchodní Indii, informovala dnes stanice BBC. Teploty se blíží v některých oblastech 50 stupňům Celsia, v nejhůře postižených státech Ándhrapradéš a Telangana se drží těsně pod touto hranicí. Odtamtud je od minulého týdne hlášeno celkově 1118 mrtvých.

Úřady nejhůře postižených států uvedly, že jen v Ándhrapradéši zemřelo 852 osob. V Telanganě přišlo o život dalších 266 lidí a ve státech Západní Bengálsko a Urísa 26 lidí.
Podle indických úřadů jsou nejvíce ohroženi stavební dělníci, starší lidé a bezdomovci. Meteorologové varovali, že horka pravděpodobně potrvají ještě několik dní. Zmírnit by se měla s příchodem monzunu, který je v oblasti podle meteorologů očekáván v neděli.

Města ve státech Ándhrapradéš a Telangana vypadají v posledních dnech opuštěně, jak se lidé ukrývají ve svých domovech před spalujícím sluncem. V Haidarábádu po obvykle přeplněných ulicích projíždí jen málo aut.
Úřady lidem doporučují, aby pili hodně vody, nevycházeli hlavně přes poledne ven, chránili se slunečníky a pokrývkami hlavy a nosili volné bavlněné oblečení. „Radíme lidem, aby mezi 10:00 a 16:00 nechodili do práce. Také jsme otevřeli na různých místech hlavně v městských oblastech centra, kde se rozdává voda a podmáslí,“ uvedlo oddělení pro řešení přírodních katastrof ve státě Ándhrapradéš.
Vláda v tomto státě také zrušila dovolenou pro všechny lékaře vzhledem k tomu, že nemocnice jsou zaplaveny pacienty s úžehem. Rodiny lidí, kteří podlehnou vedru, dostanou od státu odškodné 100.000 rupií (39.000 Kč).

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.