Lékárna.cz znovu rozjíždí veřejnou sbírku: Pro popálené

ilustrační foto: Bhutros Iaco / Photl.com

Novou charitu otevřela největší internetová Lékárna.cz, a to ve prospěch dětí, které utrpěly úraz popálením. Spustila veřejnou sbírku a chce k ní přidat i svůj vlastní originální vklad: vést své klienty a zákazníky k tomu, aby uměli popálenému poskytnout správnou první pomoc.

ilustrační foto: Bhutros Iaco / Photl.com

„Sbírka je určena pro obecně prospěšnou společnost z Brna Popálky, která se stará o děti a mládež postižené popálením a náš přídavek pak pro každého – popálení může potkat kohokoli a kdykoli. Příběhy popálených dětí ukazují, že jen málokdo ví, jakou první pomoc poskytnout, aby utrpení popáleného i následky v budoucnosti byly co nejmenší,“ upřesňuje Karel Klodner, ředitel e-shopu Lékárna.cz.

Ten vyzývá k podpoře své online zákazníky i pacienty v lékárnách ve Žďáru nad Sázavou a Chrudimi. Veřejná sbírka potrvá do konce roku, první měsíc provozu signalizuje, že nakupující přispívají v průměru dvacetikorunou. „Uvítáme každou korunu, která nám pomůže vybudovat a provozovat informační portál (jediný svého druhu v ČR) věnovaný tématům spojeným s popáleninovým úrazem a jeho prevencí. Součástí informačního portálu bude i odborné on-line poradenství poskytující zdarma rady týkající se úrazu popálením a jeho fyzických, psychologických a sociálních následků,“ říká za Popálky Klára Mayerová.

Do sbírky jsou zapojeni i zaměstnanci provozovatele e-shopu, společnosti Pears Health Cyber. Ta je od svého vzniku v roce 1999 aktivním podporovatelem filantropie. Od svých počátků spolupracovala se společností DeBRA ČR a zlepšovala kvalitu života pacientů se vzácnou nemocí motýlích křídel. Dokázala pro ně získat téměř milion korun. Loni o povodních přispěla těm, kdo přišli kvůli velké vodě o střechu nad hlavou a nyní hledá další možnosti pomoci.

Soustředí se výhradně na projekty související se zdravím. Svou tradiční účast na nedávném pražském maratonu letos organizovala přes Diakonii českobratrské církve evangelické a přispěla tak na podporu zdraví lidí v Etiopii nebo pomůcky pro domácí péči o seniory v Moldavsku. „Přihlásili jsme se na charitativní štafetu 42,195 km a přispěli těm, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy, ale potřebují pomoc. Je jedno, zda žijí v Čechách, nebo jinde – pomáháme těm, kdo se o svoje zdraví chtějí starat,“ komentoval akci Vladimír Finsterle, majitel společnosti.

Lékárna.cz získává peníze pro Popálky od veřejnosti, přispívají ale i zaměstnanci společnosti. Informace o první pomoci při úrazu popálením budou dostávat jak zákazníci Lékárna.cz, tak všichni pacienti prostřednictvím portálu o zdraví Ordinace.cz.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.