Můžeme s průkazem ZTP/P bezplatně parkovat na letišti?

ilustrační foto: Flickr.com

Dotaz: Chtěla bych se zeptat. V pondělí 27.7. jedeme do Prahy na letiště vyzvednout bratra, Který přiletí ve 21:00. Vlastním průkaz ZTP/P. Můžeme zdarma parkovat přímo na letišti nebo je někde blízko nějaké bezplatné parkoviště? A jak dlouho můžeme na parkovišti zůstat?

Odpověď:
Na pražském letišti se přímo u terminálů 1 a 2 nachází parkoviště, kde může každý bezplatně parkovat, avšak pouze 15 minut, tato parkoviště jsou letišti nejblíže. Na uvedených parkovištích se nacházejí i místa pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P.

Pro handicapované je ale jistě ideálnější budova parkingu C, ta je od terminálu 1 vzdálena asi 2 minuty chůze a od terminálu 3 přibližně tři minuty. V této budově mají handicapovaní parkování zdarma. K dispozici je zde 63 míst určených držitelům průkazu ZTP a ZTP/P. Volnou výjezdovou kartu je možno získat na dispečinku parkovišť České správy letišť v přízemí Parkingu C.

Více informací o parkování na Letišti naleznete zde:
Parkování na pražském letišti

Jiří Marek
invArena

(Visited 20 times, 1 visits today)

1 Komentář

  1. Dotaz
    Dobrý den, mám trvalý průkaz ZTP a invalidní znak na autě. Vím, že mohu parkovat na letišti zdarma v budově C, ale nevím jak dlouho.
    Mohu třeba letět na osmidenní dovolenou a parkovat na letišti zdarma ? Děkuji předem za odpověď.
    S pozdravem V. Littera.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.