Pozor na průkaz ZTP. Lepé ženy mají o něj zájem

Pánové v důchodovém věku by se při procházkách v Kladně měli mít na pozoru. Po městě se totiž potulují ženy, které seniory zastaví, začnou je osahávat a přitom je nenápadně okradou. Nejen o peněženku, ale i o průkaz ZTP. Policisté řeší podobné případy už tři.

První případ se stal před několika dny na autobusovém nádraží v ulici Dukelských hrdinů v Kladně. Šestasedmdesátiletý muž čekal na spoj do Unhoště, když k němu přišly dvě ženy a začaly seniora osahávat. Po chvíli odešly.

„Poškozený si poté všiml, že mu z kapsy zmizelo plastové pouzdro, v němž měl kartičku pojišťovny a průkaz ZTP,“ uvedla k případu policejní mluvčí Michaela Nováková. I když odcizením nevznikla muži škoda, policie čin šetří jako podezření z krádeže.

Další obětí se o den později stal osmaosmdesátiletý důchodce. K němu přistoupila tentokrát jen jedna žena, když šel okolo jedenácté hodiny dopolední po náměstí Jana Masaryka v Rozdělově. „Pachatelka se s ním dala do řeči a přitom mu z náprsní kapsy nenápadně vytáhla jedenáct tisíc korun,“ dodala mluvčí Nováková.

Zatím poslední případ se stal v pátek zhruba ve 12.30 hodin v Poděbradově ulici. K devětasedmdesátiletému muži přistoupila výtečnice s otázkou: Kolik je hodin? Kdyžji senior odpověděl, sáhla mu na poklopec a přitiskla se na něj.
„Nabízela mu sexuální služby, které odmítl. Pachatelka se vzdálila. Muž následně zjistil, že mu chybí peněženka s doklady. Celkem mu vznikla škoda přes čtyři tisíce,“ dodala Nováková.

Policie ČR

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.