Děti zachráněné v Rakousku před smrtí žízní opustily nemocnici

Tři syrské děti z nákladního automobilu s uprchlíky zadrženého v pátek v Horních Rakousech, které málem zemřely žízní, opustily v sobotu nemocnici v doprovodu svých rodičů.

Jejich současný pobyt není známý, pravděpodobně však míří do Německa, uvedla dnes podle agentury AFP rakouská policie.
Dvě pětiletá děvčátka a šestiletý chlapec byli hospitalizováni „v extrémně špatném zdravotním stavu“. „Zjistili jsme, že v sobotu se svými rodiči opustili nemocnici. Poté zmizeli. Domníváme se, že se vydali do Německa,“ citovala AFP policejního mluvčího Davida Furtnera. Podle jednoho z lékařů prý již děti nebyly ze zdravotního hlediska v nebezpečí.
V zadrženém nákladním automobilu bylo celkem 26 uprchlíků. Podezřelý vůz policie objevila na silnici B148 u obce Sankt Peter am Hart u hranic s Německem. Uprchlíci ze Sýrie, Afghánistánu a Bangladéše se krčili ve velmi těsném prostoru. Zdravotní stav dětí už byl velmi špatný a kvůli nedostatku tekutin byly značně otupělé.
Devětadvacetiletý převáděč z Rumunska se zprvu snažil zadržení uniknout. Když spatřil modrá světla policejního vozu, pokusil se ujet. Nakonec byl ale zadržen a dopraven do cely předběžného zadržení v Riedu.
V Maďarsku a v Rakousku mezitím pokračuje vyšetřování nálezu 71 těl migrantů z nákladního automobilu, který byl objeven ve čtvrtek v odstavném pruhu dálnice A4 u rakousko-maďarských hranic.

(Visited 1 times, 1 visits today)

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.