Koncert ke Světovému dni zraku je desátý, zahraje i Pavel Šporcl

Melodie Jaroslava Ježka Tmavomodrý svět otevře již po desáté program koncertu, který ke Světovému dni zraku pořádá Lions Clubem Plzeň Bohemia.

Jubilejní koncert se koná 9. října od 18 hod. v plzeňské Měšťanské besedě.

Po celou historii těchto koncertů spolupracuje plzeňský Lions Club s Plzeňskou filharmonií a s indickým dirigentem Debashishem Chaudhurim, který připravuje dramaturgii koncertu.

Hlavním hostem večera letos bude houslový virtuos Pavel Šporcl, který uvede díla Pabla de Sarasate – Carmen fantazie na motivy G. Bizeta a Rondo Capricioso C. St. Saense. Dále s Plzeňskou filharmonií vystoupí Jana Chaudhuri, mladá klavíristka reprezentující českou klavírní školu na zahraničních soutěžích, kde obdržela řadu cen. Uvede Varšavský koncert R. Addinsella. Při každém Koncertu ke Světovému dni zraku, je představen hendikepovaný mladý umělec, který právě zahajuje kariéru. V letošním programu se uvede nevidomá sopranistka Eva Blažková, která studuje na konzervatoři flétnu i zpěv. Je laureátkou několika významných pěveckých soutěží a v Plzni se představí áriemi z dílaW. A. Mozarta a G. Pucciniho. Moderátorem večera bude Petr Čimpera. Výtěžek bude jako vždy věnován na podporu nevidomých žáků Mateřské a Základní školy pro zrakově postižené a vady řeči v Plzni.

Plzeňský deník
http://plzensky.denik.cz/

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.