Michaela Zdráhalová má zápis v knize rekordů

Pohybově postižené sportovkyni z Dětského střediska Březejc se povedlo vystoupat na novou rozhlednu na Fajtově kopci (foto).

Velké Meziříčí – Zápis do České knihy rekordů se povedl handicapované sportovkyni Michaele Zdráhalové z Tělovýchovné jednoty Dětského střediska Březejc. Dokázala vystoupat na novou rozhlednu na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí, a to přesto, že je nechodící. Handicapovaná dívka se za pomoci schodolezu a hasičů dostala až na dvaatřicet metrů vysokou vyhlídkovou plošinu.
Michaela Zdráhalová, dívka těžce fyzicky postižená vlivem dětské mozkové obrny, vytvořila první český rekord svého druhu. O výstup na rozhlednu se dosud žádný handicapovaný člověk oficiálně nepokusil. „Na vyhlídku se Míša dokázala dostat v čase dvě minuty a jedenáct vteřin,“informovala za pořadatele Ivana Hladíková z TJ DS Březejc.

Mount Everest

O svébytný rekord se na Fajtově kopci postarali také diváci, kteří výkon postižené ženy sledovali. Také oni posléze šplhali na rozhlednu a to ve snaze společně zdolat výšku přesahující Mount Everest. „Velkomeziříčský Everest byl nakonec překonán a nastaven na 14 816 metrů,“ dodala Ivana Hladíková. O součet nastoupaných metrů se postaralo celkem 463 odvážlivců. Velký zájem veřejnosti pořadatele potěšil, ale nepřekvapil. Akce byla plánována v souladu s pořádanou Drakiádou, takže o návštěvníky na Fajtově kopci nebyla nouze.
V blízké době chystá Dětské středisko Březejc diskotéku Na kolečkách v hotelu Panorama. Akce je plánována na konec října. Další program pro veřejnost připravuje středisko na příští jaro.
Michaela Zdráhalová je hráčka boccii, sportovní obdoby hry pétanque pro handicapované. Trénuje v TJ Dětské středisko Březejc a navštěvuje tamní stacionář. Mladá žena se v boccii díky usilovnému tréninku dokázala propracovat až do 1. ligy. Rozhledna na Fajtově kopci je otevřena od konce června. Z nové dominanty Velkého Meziříčí je vidět dálniční most Vysočina a až sedmdesát kilometrů vzdálené okolí.

ONDŘEJ ŠVÁRA
Žďárský deník
http://www.zdarsky.denik.cz/

(Visited 4 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.