Honza dnes zvedne zdravé ze židlí

foto: Flicker.com

Spojit sport s dobrou věcí se rozhodli lidé z Římskokatolické farnosti v Ostravě-Zábřehu. Na sobotu 17. října připravili Běh pro Honzu, jehož účastníci zaplaceným startovným pomohou postiženému Janovi Vavříkovi.

foto: Flicker.com

„Honza od malička trpí WerdnigovoHoffmannovou nemocí, což je dětská forma spinální svalové atrofie. Potřebuje speciální elektrický vozík, jenž mu umožní mobilitu a kvalitnější život. A právě na tento vozík účastníci běhu startovným v minimální výši sto korun přispějí,“ přiblížila členka organizačního výboru Sylva Sládečková. Pořadatelé chtějí na start závodu s délkou tratě 10 nebo pět kilometrů přivést jak výkonnostní běžce, tak i úplné amatéry, kteří ještě nikdy v životě tak dlouhou vzdálenost neuběhli.

„Přijďte si všichni zaběhat, bude to fajn,“ vyzval postižený Jan Vavřík.
Běh pro Honzu je prvním z řady každoročních projektů, které budou mít za cíl pomoci tělesně postiženým, nemocným a jinak zdravotně znevýhodněným lidem z Ostravy.
Letošní benefiční běh zaštítil také starosta městského obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář, hlavním pořadatelem a současně garantem závodu je Římskokatolická farnost Ostrava-Zábřeh ve spolupráci s neziskovou organizací Young Life.
„Jsme moc rádi, že pomůžeme Honzíkovi, který je od malička postižený ležák. Je krásné, že právě ležák nás zvedne se židlí,“ usmál se farář Římskokatolické farnosti v Ostravě-Zábřehu Vítězslav Řehulka.
Závod odstartuje v sobotu 17. října v 17 hodin. Start i konec závodu budou u kostela svatého Ducha v Ostravě–Zábřehu na Kotlářově ulici.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.