Krušné hory budou patřit hendikepovaným

ilustrační foto: USFWS Pacific / Flickr.com

Destinační agentura Krušné hory připravila na následující víkend akci pro hendikepované. Ti budou moci navštívit několik míst, kde jsou připraveni přijímat zdravotně znevýhodněné občany neustále, nebo na to budou připraveni speciálně v závěru tohoto týdne.

Krušné hory – Akce s názvem Do Krušných hor bez bariér je určena hendikepovaným lidem ze všech koutů České republiky. „Krušné hory jsou krásné. Mají co nabídnout všem věkovým skupinám. Aby mohli lidé s hendikepem přijet do Krušných hor bez obav, připravili jsme pro ně víkend plný zážitků, šitý právě hendikepovaným na míru,“ řekla ředitelka Destinační agentury Krušného hory Eva Maříková.

Hendikepovaní mohou během nadcházejícího víkendu přijet například do SportCentra Klínovec, kde budou moci pod vedením instruktorů střílet z luku. Ve Sport areálu Klíny je bude čekat vyjížďka lanovkou. Na nevidomé bude zaměřeno Offroadsafari, které představí Krušné hory prostřednictvím sluchových vjemů. Destinační agentura nyní zároveň ve spolupráci se Svazkem obcí regionu Krušných hor připravuje turistický materiál Do Krušných hor bez bariér. „Turisté s hendikepem, rodiče s malými dětmi či senioři v něm najdou možnosti bezbariérového ubytování, vhodnou cyklostezku a další zajímavosti. Materiál bude v informačních centrech do konce letošního roku,“ doplnila Maříková.

Ústecký deník
http://www.ustecky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.