ČT: Benefiční pořad přinesl Kontu Bariéry téměř 15 milionů korun

ilustrační foto: photoXpress

Téměř patnáct milionů korun, takový byl výtěžek benefičního pořadu Konta Bariéry a České televize Pomáhej (s) humorem.

Desítky tisíc diváků a firemní dárci přispěli touto částkou na zlepšování životních podmínek lidí s hendikepem. Právě jim byl totiž věnován pořad, který poprvé společně moderovali Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk. I další osobnosti české kulturní scény vystoupily během sobotního večera ve prospěch Konta Bariéry bez nároku na honorář.

Česká televize spolupracuje s Kontem Bariéry dlouhodobě, vedle společného benefičního pořadu odvysílá v říjnu také spotovou kampaň na podporu prodeje červených klaunských nosů, kterými Konto Bariéry tradičně oslovuje své dárce.

„Mít jako partnera Českou televizi a pořádat již počtvrté společný benefiční pořad, je určitě sen každé ředitelky nadace v této zemi. Jsem ráda, že Konto Bariéry po dvaadvaceti letech činnosti dostalo šanci prezentovat svoji práci na obrazovkách České televize. Ohlas diváků je tento rok ještě větší než v předchozích třech letech. Líbili se moderátoři, Táňa Vilhelmová a Vojtěch Dyk, humorné scénky někdy s ostrým akcentem, Dan Bárta, to vše v režii vynalézavého režiséra Zdeňka Suchého. Mně se vždycky líbí i lišta, na které naskakují peníze pro naše báječné klienty. Patnáct milionů korun mi udělalo velkou radost,“ říká ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

Během sobotního přímého přenosu pořadu, který se nesl v duchu černého humoru, jímž hendikepovaní často svým zdravotním problémům čelí, mohli diváci na sbírku přispět jak formou dárcovských textových zpráv, tak prostřednictvím telefonátů přímo do televizního studia. Moderátorská dvojice Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk a další vystupující, jako Jiří Lábus, Ivana Chýlková, Hynek Čermák, Dan Bárta, Jaroslav Plesl, Klára Melíšková, Marek Taclík, Jiří Vyorálek, Lenka Vlasáková, představitelé Kanceláře Blaník a další, nakonec pomohli Kontu Bariéry získat 14 800 000 korun. Pořad Pomáhej (s) humorem režíroval Zdeněk Suchý.

Parlamentní Listy

(Visited 5 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.