Členové Klubu Lvíček získali Řád Viléma z Pernštejna. A také medaili

Pardubický zámek nabídl pestrý program pro handicapované. Ti se tu scházeli pravidelně. Hlavně na výstavy

Pardubice – Ve Vojtěchově sálu pardubického zámku převzali členové Klubu Lvíček České abilympijské asociace Řád Viléma z Pernštejna pro dvořany pernštejnského dvora a medaili s pernštejnským erbem.

Na zámku často

Šlo o vyvrcholení celoročního programu, který byl oživením pravidelné činnosti Lvíčka. Ten nabízí program pro handicapované, kteří se scházejí většinou v Kosatci, ale mají celou řadu aktivit i mimo něj.

„Na zámek jsme chodili pravidelně, zejména na výstavy. Napadlo nás udělat z toho pravidelný program v zámeckém prostředí,“ řekla Václava Hrubešová, vedoucí Klubu Lvíček a Helena Slepičková z Východočeského muzea přidala: „Přemýšleli jsme o prohloubení spolupráce s Klubem Lvíček. Pravidelné setkávání v zámku znamená smysluplnou náplň pro vznešené místo a je to príma příležitost k poznávání výjimečné atmosféry staré stavby. Pardubický zámek je z velké míry bezbariérový i pro vozíčkáře – proč to nevyužít?“ Cílem chvályhodné akce, ze které se stal Zámecký klub Lvíček, bylo umožnit handicapovaným překonat ostych a strach z neznámých prostor a lidí. Přidaly se nenásilné nácviky společenského chování v zámeckých prostorách s cennými sbírkami, nácviky pozornosti a trpělivosti při přednáškách a v neposlední řadě i nácvik samostatnosti třeba při zakoupení vstupenky. Při sestavování náplně bylo důsledně dbáno na vhodnost a přiměřenost – skupinu tvoří lidé s kombinovaným zdravotním omezením. Prostory starobylé památky se staly pro všechny důvěrným a spolehlivým místem.

Druhý rok činnosti

Lvíček touto akcí vstoupil do druhého roku své činnosti a má opět připraven zajímavý program, o nějž mezi handicapovanými zájem vrostl.

Pardubický deník
http://pardubicky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.