Eva Blažková, nevidomá pěvkyně zazpívá v Besedě

Členky Lions Clubu Plzeň Bohemia již téměř dvacet let pořádají v západních Čechách aktivity, které pomáhají zrakově postiženým. Organizují např. screaning zraku dětí předškolního věku či sběr starých brýlí pro rozvojové země nebo pomáhají Mateřské a Základní škole pro zrakově postižené a vady řeči v Plzni.

Plzeň – Není proto divu, že i kulturní akce, které členky Lions Clubu Plzeň Bohemia pořádají, jsou benefiční a pomáhají zrakově postiženým. Takový bude i koncert, který se v pátek 9. října od 18 hod. koná v plzeňské Měšťanské besedě. Koncert ke Světovému dni zraku je jubilejní, koná se již po desáté.

Vystoupí Plzeňská filharmonie dirigovaná Debashishem Chaudhurim. Tento umělec indického původu spolupracuje s plzeňským Lions Clubem od prvního ročníku koncertů ke Světovému dni zraku a stará se také o jejich dramaturgii.

Letos bude hostem koncertu ke Světovému dni zraku houslový virtuos Pavel Šporcl a klavíristka Jana Chaundhuri. Organizátoři koncertu vždy také dávají možnost představit se veřejnosti umělci, jenž žije se zrakovým postižením. Letos vystoupí nevidomá sopranistka Eva Blažková, studentka pražské Konzervatoře Jana Deyla a laureátka několika významných pěveckých soutěží.

„S Plzeňskou filharmonií jsem zatím nikdy nevystupovala a ani jsem nikdy nekoncertovala v Plzni, takže se samozřejmě moc těším,“ prozradila včera mladá pěvkyně Eva Blažková, když šla na zkoušku s Plzeňskou filharmonií a dirigentem Chaundhurim do budovy Českého rozhlasu v Plzni. Dodala, že v jejím podání v pátek 9. října v Měšťanské besedě zazní árie z děl W. A. Mozarta a G. Pucciniho.

Plzeňský deník
http://plzensky.denik.cz/

(Visited 29 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.