V Iráku se nakazilo cholerou už přes 1200 lidí

V Iráku dál postupuje epidemie cholery, která se začala šířit zhruba před měsícem ve městech a vesnicích podél řeky Eufratu. Nakažených je už přes 1200, nicméně většina se uzdravila, oznámilo dnes podle agentury AFP irácké ministerstvo zdravotnictví.

Zatím prý bylo potvrzeno jedno úmrtí na tuto chorobu, a to v provincii Babylon, rozkládající se na jih od hlavního města Bagdádu. Pravděpodobnou příčinou smrti ale byla cholera v září i u dalších čtyřech lidí v Abú Ghrajbu západně od irácké metropole.
Cholera se šíří kontaminovanou vodou a jídlem a není-li včas léčena, nemocný zemře na dehydrataci a selhání ledvin. Inkubační doba je dva až pět dnů. V roce 2012 cholera postihla irácký Kurdistán, kde se nakazilo 300 lidí, z nichž čtyři zemřeli.
Zdravotnické úřady uvádějí, že epidemie vypukla zejména kvůli velkému znečištění vody Eufratu, kterou lidé používají nejen k zalévání, ale také k pití. Dalším důvodem šíření bakterií může být mimořádné horko. V létě teploty v Iráku dosahovaly 50 stupňů Celsia.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.