Robert Atkins se proslavil „tučnou dietou“

V americkém Ohiu se před 85 lety, 17. října 1930, narodil známý lékař a nutriční specialista Robert Atkins. Proslavil se zejména svojí bezsacharidovou dietou, podle níž se ke štíhlé postavě lze „projíst“ i konzumací tučných jídel.

Nutné je ale přitom zcela vynechat přílohy jako chléb, pečivo, brambory, těstoviny či rýži.
Atkinsovy závěry popíraly všechna dosavadní doporučení odborníků. Jeho knihy se staly bestsellery a Atkinsovu dietu vyzkoušely miliony lidí po celém světě. Zejména ve Spojených státech a Británii je natolik populární, že se podle ní vaří i speciální pivo a některé restaurace nabízejí Atkinsovo menu.
Před Atkinsovou metodou, kterou mají v oblibě i mnohé hollywoodské hvězdy, naopak varovali mnozí vědci i zdravotníci. Má totiž své výhody i nevýhody. Pozitivní je, že při ní člověk nepociťuje hlad ani chuť k jídlu a hmotnost jde dolů celkem rychle (což je ale částečně způsobeno ztrátou vody). Na druhé straně ale dieta neposkytuje dostatek látek rostlinného původu a je chuťově fádní. U citlivějších lidí navíc může způsobit žlučníkové potíže a přemíra tuků zvyšuje riziko srdečních chorob.
Robert Atkins se již jednoznačného posouzení svého životního díla nedožil. Zemřel 17. dubna 2003 na následky úrazu hlavy po pádu na náledí.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.