Zloděj se zaměřil na vozíčkáře, obral ho o úspory už dvakrát

Okradený muž nahlásil krádež až v druhém případu. Policie nyní žádá svědky o spolupráci při dopadení

Beroun – Okrást tělesně postiženého člověka patří mezi největší opovržlivé trestné činy. Přesto se ve svém okolí s takovými případy setkáváme. Jen za poslední dva měsíce řešili berounští policisté takové jednání hned dvakrát. Pachatel se zaměřil na konkrétního vozíčkáře.
„Policisté z Obvodního oddělení Beroun pátrají po totožnosti neznámého pachatele, který ke konci měsíce srpna a patnáctého září okradl invalidního vozíčkáře. Poškozeným je 37letý muž. Ten v obou případech jel na svém invalidním vozíku navštívit svého kamaráda,“ uvedla k případu policejní mluvčí Marcela Pučelíková.
V jednom případě vozíčkáře na ulici poblíž nákupního domu Lidl v Berouně kontaktovali dva neznámí muži tmavé pleti, kteří se s ním dali do řeči. Potřebovali rozměnit peníze a v nestřeženém okamžiku, kdy se bavil s jedním z nich, mu druhý z brašny, kterou měl zavěšenou na svém vozíku, odcizil dva tisíce korun. V druhém případě ho jeden muž z předchozí dvojice opět zastavil na cestě poblíž obchodního domu Lidl, kdyho žádal o půjčení desetikoruny na autobus. V tomto případě jel pachatel na jízdním kole. Poškozený ze své brašny vyndal kovovou minci a v tom okamžiku mu pachatel sdělil, že už jí nepotřebuje a že mu ji vrátí zpět do brašny. Poté z místa odešel. Poškozený následně zjistil, žemuchybí tisíc korun,“ popsala druhou krádež Marcela Pučelíková.
První případ invalida policistům neoznámil. Až poté, co došlo k jeho okradení podruhé, zkontaktoval policisty a celý příběh nahlásil. V obou případech se s největší pravděpodobností jednalo o stejného pachatele.
Na základě jeho výpovědi znají policisté jeho popis. Muž tmavé pleti ve věku okolo 20 let, štíhlé postavy, vysoký cca 160 cm, krátce střižené tmavé vlasy, hubený obličej s pokřivenými ústy a předkusem. Oblečen byl do tmavých teplákových kalhot, mikiny, na nohou měl sportovní obuv.
Berounští policisté přivítají jakékoliv informace vedoucí ke ztotožnění neznámého pachatele, zároveň hledají svědky, kteří mohli jeho jednání zaznamenat a rovněž informace vedoucí k identifikaci spolupachatele, který se na okradení invalidy podílel.
O případu se dozvěděla i paní Romana, která má sama doma dospělého syna na vozíku. „Nechápu, jak může mít někdo žaludek na okrádání postiženého. Bohužel to vidím i na svém synovi, jak je k lidem moc důvěřivý. Doufám,že se nám nestane něco podobného,“ děsí se paní Romana.

PETRA LIŠKOVÁ
Berounský deník
http://www.berounsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.