Starší muž je obviněn, že okrádal postižené

foto: southernfried / MorgueFile

Neoprávněně pobíral příspěvek na zaměstnance se zdravotním postižením, tak lze shrnout podvodné jednání muže, kterému hrozí osmileté vězení.

Ústí nad Labem – „Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže (51) z dotačního podvodu. Obviněný během zhruba pěti let jako podnikatel písemně žádal Úřad práce o příspěvek na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Žádost doložil jmenným seznamem čtyř osob, kde uvedl nepravdivé údaje o mzdových nákladech na zaměstnance,“ uvedla k případu Veronika Hyšplerová z ústecké policie.

Dostali třetinu

Vyplacený příspěvek na mzdu si podnikatel z větší části nechával. Zaměstnancům dával nanejvýše třetinu poskytnuté částky.

„Tím invalidy po dobu několika let okrádal. Vzhledem k jejich postižení si tito zaměstnanci ničeho nebyli vědomi a „lidské hyeně“ přibývaly na kontě peníze,“ dodala Hyšplerová.

Nejen, že muž svým cynickým podnikáním způsobil celkovou škodu kolem 904 tisíc korun. Kromě toho mu hrozí trest odnětí svobody až do výše 8 let.

Lze předpokládat, že policie do konce roku zaznamená na dvě desítky dotačních podvodů na severu Čech. Za tři čtvrtletí roku v Libereckém kraji zaznamenala policie 5 případů a v Ústeckém kraji 10.

Liberecký deník
http://www.liberecky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.