Vozíčkáři vyrazí potřetí na molo, zahraje Voxel

Modelové a modelky na vozíku se sejdou se zdravými kolegy na módní přehlídce Elegance bez bariér v Rychnově nad Kněžnou dnes v 19 hodin v tamním Společenském centru. Charitativní večer tentokrát pomůže rodině Vítkových.

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU „Chystáme módní přehlídku, tanec, kapely i známé osobnosti. Lístky už jsou vyprodány a v sále bude lidí až po strop,“ říká Jiří Rejfíř.

Návštěvníky čekají písničky Martina Šafaříka nebo kapela Voxel. Účast přislíbil letošní muž roku Jakub Kraus i jeho předchůdci Tomáš Dumbrovský či Milan Souček, na mole se objeví i první česká miss Earth Tereza Fajksová.

Návrhářka Marta Musilová věnovala kousek ze své dílny do internetové dražby.

Pořadatelé se rozhodli letos pomoci Vítkovým, mamince se dvěma syny. Žijí v pronajatém bytě, bývalý manžel neplatí výživné a starší syn Láďa je vážně nemocný, takže maminka nemůže chodit do práce, stará se o něj a rodina je závislá jen na sociálních dávkách. Láďa je nyní žákem osmé třídy. Narodil se jako zdravé dítě, ale postupně u něj lékaři diagnostikovali závažné neurodegenerativní onemocnění, senzitivně motorickou polyneuropatii, která se projevuje problémy s chůzí. Od osmi let je odkázaný na vozík, před necelým rokem mu přibyla ještě vzácná porucha polykání. Jeho onemocnění se stále zhoršuje. Peníze by rodina využila na speciální polohovací lůžko, vybavení pokoje, dotykový počítač nebo na pedagogického asistenta, až chlapec přejde na střední školu.

Mladá fronta DNES

(Visited 22 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.