Na Benešovsku vznikla další cyklostezka pro vozíčkáře

vozíčkářka

Trhový Štěpánov s Rehabilitačním ústavem Kladruby a Tehovem spojuje od začátku tohoto týdne speciální cyklostezka se zvláštním povrchem vhodným i pro invalidní vozíky.

Benešovsko – Projekt s názvem Cyklostezka vozíčkářům přátelská, který realizoval Středočeský kraj, vyšel celkem na 15,5 milionu korun, kdy 6,6 milionu korun zaplatily evropské fondy prostřednictvím Regionálního operačního programu Střední Čechy. Slavnostního otevření nové cyklostezky v délce 4,123 kilometru, jež se napojila na cyklotrasu Trhový Štěpánov – Malovanka a na naučnou stezku v okolí Rehabilitačního ústavu Kladruby se 20. října zúčastnil náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Karel Horčička. „Vozíčkáři se budou moci pohodlně a hlavně bezpečně projet po cyklostezce, která vede krásnou přírodou. Jsem přesvědčen, že do regionu přibude více turistů, které přiláká nejen krása a památky Posázaví, ale také možnost sportovního vyžití i pro hendikepované,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera. Speciální cyklostezka vozíčkářům přátelská byla vybudována vzhledem k demografické struktuře obyvatel regionu a blízkosti Rehabilitačního ústavu Kladruby.

„Na trase cyklostezky je umístěno několik laviček a informačních tabulí speciálně uzpůsobených tak, aby informace byly snadno viditelné pro turisty na invalidních vozících a handbicích. Speciální asfaltový povrch cyklostezky však jistě ocení i senioři a rodiny s dětmi,“ dodal náměstek Karel Horčička.

MARTINA KŘEČKOVÁ
Benešovský deník
http://www.benesovsky.denik.cz

(Visited 8 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.