Ostravští školáci vyrazí na hrazené pobyty za čerstvým vzduchem

Centrální městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz přispěje dětem na ozdravné pobyty na horách. Za čerstvým vzduchem jich vycestuje přes 1100, řekla mluvčí obvodu Jana Pondělíčková.

V Ostravě se stejně jako v dalších částech regionu především v topné sezoně zhoršuje kvalita ovzduší a bývá překračován imisní limit pro polétavý prach.
„Jsme rádi, že se nám i letos podařilo získat dotace ze Státního fondu životního prostředí a ministerstva životního prostředí, a děti tak mohou v době, kdy Ostravu a okolí dusí smog a inverzní počasí, vyrazit do hor za čistým vzduchem,“ uvedla Pondělíčková.
Na pobyty vycestují děti z osmi mateřských a osmi základních škol městského obvodu. První vyrazí už v listopadu, pobyty jsou plánovány až do dubna. Pro sedm základních škol je připraveno čtrnáct desetidenních turnusů a na horách se tak postupně vystřídá přes 800 žáků. Dalších 80 dětí ze Základní školy Gebauerova pojede na pětidenní pobyt a stejně dlouhé rekreace v přírodě jsou připraveny i pro více než 220 předškoláků.
Pobyty pro děti a pedagogický doprovod vyjdou na více než 3,1 milionu korun, obvod na ně přispěje 745.000 korun, zbytek nákladů zaplatí s pomocí dotací.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.