Výtěžek z koncertu na nákup lehátka nestačí

Téměř sedmnáct tisíc korun potřebuje na nákup lehátka do vany dvaadvacetiletá Martina Musilová ze Žďáru nad Sázavou, která je po prodělání dětské obrny odkázána na pomoc bližních.

Spolek Barbadensis, poskytující v okresním městě terénní odlehčovací službu, se pro ni pokusil sehnat potřebnou částku formou benefičního koncertu.
„Na večer u cimbálu, který jsme uspořádali, přišlo bohužel pouze velmi málo lidí. Do pokladničky přibylo méně peněz, než jsme čekali, takže se budeme muset pokusit sehnat finanční prostředky jinou cestou,“ posteskl si předseda výboru spolku Barbadensis Milan Andrýsek.
Činnost spolku Barbadensis, který ve Žďáru nad Sázavou funguje teprve od letošního roku, je zaměřená na rodiny, jež se trvale starají o nemocné a invalidní občany dlouhodobě upoutané na lůžko. „Jejich opatrovníci si občas potřebují také odpočinout, někam si zajet nebo si vyřídit své osobní věci. My jim to umožníme, naši pracovníci je na potřebnou dobu zastoupí. Máme už první klienty a to v Ostrově nebo v Radešínské Svratce. Nabízíme své služby nejen v samotném Žďáře, ale i v jeho okolí do patnácti kilometrů,“ vysvětlil Milan Andrýsek. Nová společnostmáv plánu také pořádání zdravotnických přednášek a seminářů nebo kulturních benefičních a jiných veřejných akcí. První benefiční koncert už skončil, nedopadl ale tak, jak by si organizátoři přáli. Jednatel spolku zvažuje další kroky. Chce se obrátit o pomoc jinam. „Bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo. Dost mě to mrzí, ale zatím to nevzdám, chci se ještě pokusit něco sehnat. Uvažuji o tom, že bych o příspěvek požádal některé firmy. Rád bych veřejnou sbírku do čtrnácti dnů uzavřel,“ podotkl Milan Andrýsek.
Přispět na dobrou věc může úplně každý. Stačí pouze kontaktovat spolek Barbadensis. „Buď na e¬mailové adrese barbadensis. zr@seznam.cz nebo na telefonním čísle 736 750 621. My pak poskytneme podrobnější informace. Každou pomoc uvítáme, budeme vděčni za jakoukoliv poskytnutou částku,“ prohlásil Milan Andrýsek.

HELENA ZELENÁ KŘÍŽOVÁ
Žďárský deník
http://www.zdarsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.