Nadace Agel nadělovala

Celkem 300 tisíc korun už věnovala Nadace Agel za poslední čtyři roky Středisku SOS pro vzájemnou pomoc občanů v Olomouci. Letos její příspěvek činil 60 tisíc korun. I díky tomu tam nadále bude moci pracovat hned několik handicapovaných osob.

„Nadační příspěvek použijeme na mzdu koordinátorky handicapových pracovníků, která je rovněž zdravotně postižená,“ uvedla statutární zástupkyně olomouckého Střediska SOS Jarmila Šagátová s tím, že organizace nyní i zaměstnává celkem pět handicapovaných osob. Jejich práce spočívá především ve vybírání a třídění věcí ze speciálních kontejnerů, které má středisko rozmístěno na několika místech v Olomouci. Lidé z řad široké veřejnosti do nich mohou vkládat veškeré textilie, které už nepotřebují. Handicapovaní pracovníci tyto kontejnery objíždějí a vyprazdňují, jejich obsah pak odvážejí do střediska, kde se věci dále třídí podle možnosti jejich dalšího použití.

„Naši zaměstnanci si své práce nesmírně váží, nacházejí v ní smysl života, radost z vědomí, že jsou někde užiteční, a hřeje je i pocit, že patří do kolektivu, který je mezi sebe přijímá,“ konstatovala Šagátová.
Nadace Agel sídlí v Prostějově a potřebným lidem i právnickým osobám pomáhá od roku 2011.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.