Německá policie dopadla pět mužů, kteří uprchli z ústavu

Pět pacientů detenčního ústavu v severoněmeckém Brauelu, kteří v pondělí přemohli zaměstnance zařízení a uprchli, už je opět za mřížemi. S odvoláním na místní policii o tom dnes informovala agentura DPA.

Zvláštní policejní komando mladíky ve věku 22 až 28 let zadrželo v noci na dnešek asi 120 kilometrů od ústavu.
Mladí trestanci pocházející údajně „z drogové scény“ v pondělí přemohli tři pracovníky detenčního ústavu a díky klíčům, které jim vzali, se zadním vchodem dostali ven z budovy. Německá policie v pondělí varovala obyvatele okolí Brém a Hamburku, že by uprchlí muži mohli být nebezpeční.
Mladíky policie vypátrala dnes nad ránem ve východofríském městečku Leer, asi 120 kilometrů východně od obce, kde se detenční ústav nachází. Podle policie se všech pět mužů ukrývalo v bytě ženy, která jim na útěku pomáhala. Bližší informace o dotyčné policisté nesdělili. Ani ona, ani uprchlí trestanci prý ale při zadržení nekladli odpor.
Jeden z pracovníků detenčního ústavu, kterého mladíci při útěku napadli, byl s lehkými zraněními dnes propuštěn z nemocnice do domácího léčení.
V detenčním zařízení v Brauelu jsou zadržováni psychicky nemocní a drogově závislí pacienti, kteří spáchali závažné trestné činy. Kvůli své omezené příčetnosti je totiž soud podle německých zákonů nemůže poslat do běžné věznice. Brauel leží na půl cesty mezi Brémami a Hamburkem.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.