Karel Gott je v nemocnici a ruší koncerty

Zpěvák Karel Gott je v nemocnici a ruší svá vystoupení v nejbližším období.

Bez dalších podrobností se to objevilo na jeho facebookovém profilu. Šestasedmdesátiletý Gott, který měl v létě problémy se srdeční arytmií, je hospitalizován v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Kolik koncertů odvolal, nechtěla jeho mluvčí Aneta Stolzová upřesnit.

Přednosta Kardiocentra IKEM Jan Pirk dnes potvrdil televizi Nova, že se Gott léčí na jeho pracovišti. Další informace odmítl poskytnout s tím, že si to Gottova manželka nepřeje. Kardiologové z IKEM v létě kvůli arytmii doporučili devětatřicetinásobnému zlatému a českému slavíkovi zmírnit pracovní tempo.
Gottův facebookový profil obsahuje žádost o respektování soukromí. „Pan Gott se ke svému zdravotnímu stavu nechce veřejně vyjadřovat. Věří, že to pochopíte, a obzvlášť žádá média o lidskost, shovívavost a slušnost,“ uvádí se na něm.
V posledních týdnech absolvoval Gott řadu akcí. Kromě několika koncertů pokřtil v září komplet pěti CD, mapující jeho duety s českými a zahraničními interprety. Dnes měl být na koncertě v Brně, kde Eva Pilarová slavila 55 let na hudební scéně, hostem obdobného koncertu měl být ve čtvrtek v pražské Lucerně. V neděli měl naplánovaný koncert v Nymburku, další pak 14. listopadu na Svatomartinském plese na zámku Valtice.
V září mluvil Gott o tom, že připravuje své další album, které má vyjít za dva roky. V jeho diskografii doma i v zahraničí bude 289. v pořadí.

(Visited 3 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.