Gott podstoupil operaci, jeho zdraví sledují média nejen z ČR

Zpěvák Karel Gott, který je hospitalizován v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), v úterý podstoupil operaci.

Zpěvák Karel Gott, který je hospitalizován v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), v úterý podstoupil operaci. Na Gottově facebookovém profilu to dnes uvedla jeho manželka Ivana. Zpěvákův stav je podle ní stabilizovaný a pooperační průběh je bez komplikací.

Šestasedmdesátiletý Gott měl v létě problémy se srdeční arytmií. Podle serveru Blesk.cz zpěvák v noci na dnešek podstoupil operaci srdce. Zpěvákova mluvčí Aneta Stolzová se nechce k jeho zdravotnímu stavu ale vyjadřovat a Gottův profil na Facebooku obsahuje žádost o respektování soukromí.

Gottovy hospitalizace si dnes všímají česká média, pozornost jí ale věnují také německé a slovenské servery.

Kvůli zdravotním problémům Gott v úterý nevystoupil v Brně na koncertě Evy Pilarové, která v rodném městě oslavila 55 let na scéně. Podle internetových stránek karelgott.com se zpěvák neobjeví ani na čtvrtečním obdobném koncertu Pilarové v pražské Lucerně a zrušil nedělní koncert v Nymburce. Vystoupení na svatomartinském plese na zámku Valtice 14. listopadu podle webu zrušeno nebylo.
Zprávy o Gottově hospitalizaci a rušení koncertů se dostaly mezi nejsledovanější na německé verzi portálu Google News a zpěvákovu zdravotnímu stavu se věnují všechny hlavní zpravodajské servery. Všímají si diskusí na českém internetu, kde uživatelé přejí Gottovi brzké uzdravení. Gott je v Německu stále velmi populární, přezdívá se mu zde Zlatý hlas z Prahy.
O zdravotních problémech Karla Gotta informovala také média na Slovensku. Rovněž zde má mnohanásobný držitel ocenění Zlatý a Český slavík mnoho fanoušků a často zde vystupuje.
V posledních týdnech absolvoval Gott řadu akcí. Kromě několika koncertů pokřtil v září komplet pěti CD, který shromáždil jeho duety s českými a zahraničními interprety. V září mluvil Gott o tom, že připravuje své další album, které má vyjít za dva roky. V jeho diskografii doma i v zahraničí bude 289. v pořadí.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.