Německá média věnují Gottově hospitalizaci značnou pozornost

Německá média věnují značnou pozornost hospitalizaci českého zpěváka Karla Gotta. Zprávy o jeho zdravotních problémech se dostaly mezi nejsledovanější na německé verzi portálu Google News a zpěvákovu zdravotnímu stavu se věnují všechny hlavní zpravodajské servery.

Gott je v Německu dodnes velmi populární, mezi jeho nejoblíbenější písně u tamního publika patří německé verze Včelky Máji nebo skladby Být stále mlád, kterou natočil i jako duet s rapperem Bushidem.
Německá média citují z Gottova profilu na Facebooku jeho zprávu o hospitalizaci a o zrušení koncertů. S odvoláním na český deník Blesk pak uvádějí, že zpěvák v noci na dnešek podstoupil operaci srdce. Všímají si rovněž diskusí na českém internetu, kde uživatelé přejí Gottovi brzké uzdravení.
Zpěvákovo jméno se také objevilo jako hashtag na Twitteru, zatím ho ale němečtí uživatelé této sociální sítě používají převážně ke sdílení zpráv o Gottovi. Osobní komentáře zatím chybějí.
Servery také textově i ve fotogaleriích shrnují téměř šedesátiletou dosavadní kariéru zpěváka, přezdívaného v Německu Zlatý hlas z Prahy. Připomínají například, že po celém světě se prodalo více než 30 milionů jeho desek.
O zdravotních problémech Karla Gotta informovala také média na Slovensku, kde má mnohanásobný držitel prestižního ocenění Zlatý a Český slavík mnoho fanoušků a kde pravidelně pořádá vystoupení. Podle portálu tvnoviny.sk zdravotní problémy šestasedmdesátiletého zpěváka, o kterých se hovořilo už delší dobu, jsou zřejmě vážnější, než se zdálo. Zpravodajské internetové portály připomněly, že Gott zrušil vystoupení a s odvoláním na česká média zveřejnily dostupné informace o zpěvákově hospitalizaci.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.