Senioři zdolali za dvacet dní přes sedmnáct set kilometrů

ilustrační foto: Jari / MorgueFile

Senioři z Lůžkového a sociálního centra pro seniory v Chrudimi, z Domova pro seniory Heřmanův Městec i z heřmanoměsteckého Domova pro seniory U Bažantnice se účastní letošního ročníku projektu Rotopedtours a Pěškotours, který již devět let organizuje Národní síť podpory zdraví.

Chrudimsko – Akce, při níž si senioři sčítají nachozené kilometry i kilometry naježděné na rotopedech, probíhá po celý měsíc říjen. Za prvních 20 dní se účastníkům z uvedených zařízení podařilo ujít a ujet 1706 km! A zdá se, že je pohyb velmi baví.

Pohoda v parku

Aktivizační pracovnice z Domova pro seniory Heřmanův Městec popisuje společný výlet do zámeckého parku: „V rámci akce Rotopedtours a Pěškotours jsme jedno říjnové dopoledne využili na podzimní procházku po našem zámeckém parku. Trasa byla měřená krokoměrem, povedlo se nám ujít celkem 3,5 kilometru. Po cestě jsme odpočívali, kochali se přírodou, obešli jsme Zámecký rybník, sbírali jsme kaštany i krásně zbarvené listí. Prostě úžasný relax a pak už jsme se těšili na oběd. Doprovod uživatelům dělal náš canisterapeutický pes Lucka. To jsou pak procházky ještě příjemnější,“ říká pracovnice. „Senioři si píší nebo mně hlásí trasy, které za každý den ušli. Na rehabilitaci to zapisuji já, co ujedou na motomedu či rotopedu. Měsíc nám pomalu končí a my už se budeme těšit na další ročník. Myslím, že většina uživatelů to vzala zodpovědně a překonávali hlavně sami sebe. To bylo vidět i při dnešní vycházce,“ dodala aktivizační pracovnice.

Nejde o rekordy

V Lůžkovém a sociálním centru pro seniory v Chrudimi klienti využívají k procházkám nově upravenou zahradu. Jak sdělila tamější sociální pracovnice Vanda Vošvrdová, personál se snaží do projektu zapojit co nejvíce klientů. A těm, kteří to potřebují, ochotně pomáhá – akce se tak může účastnit například i nevidomá paní, která chodí v doprovodu pečovatelky. Hlavním cílem akce Rotopedtours a Pěškotours je udržet si kondici, zastavit ubývání sil kvůli nedostatku pohybu a udělat něco pro své zdraví i náladu. Přejme všem zúčastněným, ať se jim to podaří!
Lenka Líbalová

Chrudimský deník
http://chrudimsky.denik.cz/

(Visited 3 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.