Muž v Ostravě údajně okrádal pacienty v nemocnicích

Devatenáctiletý mladík podle policie v Ostravě okrádal pacienty v nemocnicích.

Celkem má prý na svědomí 13 případů s celkovou škodou okolo 36.000 korun. Využíval toho, že nemocní spali či opustili svůj pokoj. Když jej někdo přistihl v pokoji, tvrdil, že hledá příbuzného. ČTK o případu informovala mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.
Policisté zjistili, že obviněný má již kriminální minulost. Odsouzen už byl za krádeže a porušování domovní svobody. Vězení opustil díky podmínečnému propuštění letos v květnu. Zkušební doba mu byla stanovena do roku 2018. Nyní mu hrozí, že si ve vězení odpyká zbytek trestu a další tři roky za nové krádeže.
Podle policistů znovu kradl už v červenci. Právě počátkem letních prázdnin totiž zahájil sérii 13 krádeží v nemocničních pokojích. „Obětí se stali pacienti nemocnic, hospitalizovaní na odděleních interny, chirurgie, neurochirurgie, urologie, onkologické oddělení nevyjímaje. Pacientům kradl osobní věci. Nejčastěji mobilní telefony, peněženky, finance, doklady, platební kartu,“ vyjmenovala mluvčí.
Obviněný nejprve krádeže popíral. Později se k činům doznal. Uvedl, že v jednom z případů se na oddělení pohyboval s kočárkem i dítětem. Poté, co odcizil notebook, tento ukryl právě v kočárku. Některé z krádeží mladík spáchal během vlastní hospitalizace.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.