Kavárna dává práci hendikepovaným. Teď potřebuje nový nábytek

Tréninková kavárna Láry Fáry pro lidi s mentálním postižením potřebuje nábytek. Většina židlí a stolků v kavárně v centru Náchoda je pouze půjčená a kavárna je nyní musí vrátit majiteli.

Provozovatelé se proto obracejí na veřejnost s prosbou o pomoc najít nové židle, stoly a stolky, které se vymění za ty zapůjčené, aby mohla kavárna nadále fungovat a být stejně útulná. „Patina na nábytku nám nevadí. Právě naopak, frčí a hodí se k nám. Nábytek si klidně i opravíme,“ říká ředitelka kavárny Iva Laštovicová.

Letáček s prosbou je v kavárně vyvěšený teprve dva týdny a lidé na něj už reagují. „Máme domluvené, že si pro nějaký nábytek tento týden pojedeme, jeden pán slíbil, že nám také něco přiveze. Zatím ale přímo v kavárně ještě nic nemáme,“ řekla Laštovicová.

Tréninková kavárna Láry Fáry vznikla v Náchodě v roce 2011 a stejně jako její předchůdkyně v Rychnově nad Kněžnou nabízí uplatnění pro dospělé lidi s lehkým a středním mentálním postižením nebo jinými zdravotními problémy. Provozovatelem je nezisková organizace Pferda, která se snaží přispívat ke zkvalitnění života dospělých lidí s handicapem. Pferda provozuje také tréninkovou pekárnu v Kvasinách nebo tréninkový byt v Rychnově nad Kněžnou.

Náchodský deník
http://nachodsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.