Pro Vojtu se vybralo osmatřicet tisíc

ilustrační foto: edu1971 / photoXpress

Na dalším ročníku charitativního koncertu Hudba pomáhá se představili Mydy Rabycad

Vysoké Mýto – I v letošním roce se ve vysokomýtském Mklubu odehrál jeden z benefičních koncertů projektu Hudba pomáhá. Na podporu Vojtěcha Vrchoty tentokrát zahrála mladá electroswingová kapela s názvem Mydy Rabycad, které se podařilo roztančit celý sál.

Osmnáctiletého Vojtěcha Vrchotu z Litomyšle, který trpí mozkovou obrnou v kombinaci s epilepsií a zrakovou vadou, přišlo na koncert podpořit více než 250 lidí. Vojta na koncertě nemohl chybět, dorazil s maminkou. „Na začátku jsme byli mírně nervózní, ale všichni organizátoři koncertů pro Vojtu jsou hodně nadšení a to nadšení nakonec přenesli i na nás,“ uvedla maminka Anna Vrchotová.

Pro lepší cvičení

Vojta se za nadšeného potlesku sám návštěvníkům koncertu představil. Maminka Anna poté řekla pár slov o Vojtově postižení a terapii v Klimkovicích, na kterou je určený výtěžek z letošního ročníku projektu Hudba pomáhá. „Cvičení v Klimkovicích je velmi komplexní, rozvíjí se zde řeč, hybnost i koordinace. Pobyt zde by mohl Vojtovi pomoci ke zpevnění trupu a zádového svalstva. Chtěla bych, aby Vojta začal používat lépe horní končetiny. Mohl by se sám obsloužit daleko lépe než teď a byl by samostatnější.“

Poté už následoval samotný koncert skupiny Mydy Rabycad, který trval téměř dvě hodiny. Mnoho návštěvníků dorazilo ve sladěných kostýmech, ale i na místě bylo možné zakoupit stylové kšandy či trička Hudba pomáhá. Electroswingové melodie rozezněly celý sál a efekty všudypřítomných reflektorů místy připomínaly světelnou show. „Původně jsem čekal úplně něco jiného. Koncert se mi ale nakonec moc líbil a určitě bych si ho zopakoval,“ uvedl Jaroslav Urban.

Pořadatelům benefičního koncertu se pro Vojtu podařilo získat více než 38 tisíc korun. Tyto peníze se později připojí k výtěžku z dalších benefičních koncertů s názvem Ježíšek pro Vojtu, které proběhnou 29. listopadu v Morašicích, 13. prosince v Litomyšli a 25. prosince ve Vysokém Mýtě. Vojtovi bude věnován také výtěžek divadelního představení Víkend s Bohem. Na festivalu je vítán každý, kdo by rád podpořil dobrou věc a pomohl tak „osladit život někomu, kdo ho zase tak sladký nemá“.

Svitavský deník
http://svitavsky.denik.cz/

(Visited 4 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.