Stolní tenista – vozíčkář Jiří Suchánek byl na mistrovství Evropy dvakrát ve čtvrtfinále

Jiří Suchánek z Liberce startoval na Mistrovství Evropy ve stolním tenisu vozíčkářů v dánském Vejle.

Liberec – „Moc se mi nedařilo a stříbrnou medaili z roku 2013 jsem neobhájil. Přesto jsem pár bodů nahrál a udržel se na 7. místě ve světovém žebříčku. Věřím, že mi přispějí k nominaci na Letní paralympijské hry v Riu de Janeiro 2016,“ sdělil Suchánek.

Ve skupině vyřadil Rusa Nazirovova 3:0 (2, 7, 7) a pak podlehl jedničce ve skupině Ukrajinci Yezykovi 1:3 (-8, 9, – 9, -9). V posledním kole se mu povedlo vyhrát nad Srbem Petkovićem 3:0 (3, 6, 4) a postoupit rovnou do čtvrtfinále. Tam narazil na Francouze Molliense, s nímž se kromě čtvrtého setu tahal o každý míček, ale prohrál 2:3 (8, -8, 10, -3, -13) a obhajoba minulé medaile se nekonala.

V soutěži družstev nastoupil s Petrem Svatošem. „Petr byl klasifikován do skupiny postižení TT3, já hraji v TT2. Pravidla povolují spojit dvě skupiny postižení, ale vždy se musí hrát v té vyšší. Hrál jsem tedy proti méně postiženým hráčům,“ podotkl liberecký borec. „První zápas s Německem byl jasný, protože oba hráči jsou ve světovém žebříčku na prvním a třetím místě. Prohráli jsme čtyřhru a následně potvrdil Schmidberger svou extratřídu a zvítězil nad Petrem 3:0. Prohráli jsme tedy 0:2,“ řekl v utkání. Se Slovinci šlo o postup. „Čtyřhru jsme vyhráli celkem s přehledem 3:0, pak jsem šel na Kanclera. Potvrdil jsem roli favorita a zvítězil 3:0. S výsledkem 2:0 jsme postoupili do čtvrtfinále a boje o medaili. Zde jsme narazili na Rakousko. Bohužel Rakušani vyhráli čtyřhru 3:1. Další zápas jsem nastoupil proti Dollmannovi a nervydrásající souboj jsem nakonec vyhrál 3:2. Za stavu 1:1 nastoupil k rozhodujícímu zápasu Petr. Rakouský hráč ukázal svou zkušenost a stejně jako v soutěži jednotlivců jej porazil 3:1. Tím se naděje na cenný kov rozplynula,“ dodal Suchánek, který absolvoval šampionát díky podpoře Libereckého kraje a Nadačního fondu Veolia.

Liberecký deník
http://www.liberecky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.