Dvě starší ženy se v Praze Nuslích přiotrávily zplodinami z karmy

Dvě starší ženy se dnes dopoledne v Praze Nuslích přiotrávily zplodinami z karmy, 12 lidí muselo být evakuováno.

Záchranáře na unikající nebezpečný plyn upozornily detektory oxidu uhelnatého, kterými jsou posádky sanitek nově vybavené. ČTK o tom informovala mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

„Dnes dopoledne zasahovaly naše posádky v ulici Na Jezerce v Nuslích, kde měla porucha srdečního rytmu postihnout starší ženu. Na místě události se ukázalo, že důvodem zdravotních potíží je intoxikace oxidem uhelnatým unikajícím z koupelnové karmy,“ uvedla mluvčí.

Na nebezpečný plyn zdravotníky upozornil hned při vstupu do bytu hlasitý alarm detektoru. Obě přiotrávené ženy odvezla sanitka do nemocnice na Karlově náměstí. „Dalším dvanácti evakuovaným jsme zajistili tepelný komfort a zázemí přistavením našeho vozu Atego, který pojme větší počet osob naráz,“ dodala mluvčí.

Případy otravy při užívání plynových průtokových ohřívačů se stávají, když není zajištěno dostatečné větrání v místnosti. Otrava však může snadno nastat i tehdy, pokud není v pořádku odvod spalin z topidla nebo je komín zanesen sazemi. Zrádné je, že bezbarvý plyn oxid uhelnatý není cítit.

Záchranáři apelují na to, aby lidé podobným událostem předcházeli tím, že budou dobře pečovat o svůj komín a další spotřebiče.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.