Speciální škola v Hradišti zřejmě zůstane dál

Starají se o děti s různým stupněm mentálního, fyzického i kombinovaného postižení z celého okresu i mimo něj. Speciální základní a mateřská škola pro padesát dětí funguje v Uherském Hradišti už dvacet let a všechno nasvědčuje tomu, že to tak zůstane.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ I přesto, že ministerstvo školství má v plánu podobná zařízení zrušit a děti přesunout do klasických škol.

„Myslím, že právě této škole rušení nehrozí,“ ujistil krajský radní zodpovědný za školství Karel Navrátil. „Má velké procento dětí s kombinovaným postižením a měla by zůstat zachována,“ doplnil.

S tím souhlasí i ředitel školy.

„Většina našich dětí je s takovým postižením, že by pro ně vyučování v běžné škole nemělo smysl a způsobovalo by jim to jen stres. Což ale neznamená, že bychom je tady drželi. Naopak jsme hodně otevření,“ upozornil Karel Zerzáň.

Hradišťská radnice zase kvůli nejistým plánům ministerstva musí počkat s plánovanou rekonstrukcí budovy školy. Nutná je hlavně proto, že škola ze 60. let není úplně bezbariérová, místo nutného výtahu má jen jednu plošinu, potřebovala by zateplit, vyměnit okna a změnit vnitřní uspořádání.

Na rekonstrukci už má radnice dokonce dotaci ve výši devíti milionů korun. Celá oprava má stát asi 25 milionů.

„Škola nefunguje v příliš dobrých podmínkách,“ vysvětlil starosta města Stanislav Blaha. „My bychom s opravou rádi začali, ale nemůžeme, dokud nedostaneme ujištění od kraje, že ji nezruší,“ zdůraznil. Oficiální stanovisko ale Zlínský kraj, který je zřizovatelem této speciální školy, zatím nevydal. Musí počkat, jak se domluví odborníci na ministerstvu a jak dopadne vyjednávání v rámci Asociace krajů.

Mladá fronta DNES

(Visited 9 times, 1 visits today)

1 Komentář

  1. Co jsem četl na novinkách: „právě jsem vypla TV, kdy znovu (snad už po tisící) běžel šot s tím dítětem, co má zápal plic. Taky mě to už řádně míchne! Proč nejsou šoty s našimi potřebnými dětmi? Proč máme posílat peníze do UNICEF – a to hned 350Kč měsíčně – a ne na naše nemocné děti? Na naše se vlekle sbírají víčka a dělají se sbírky ve školách a mezi přáteli. Proč zde není organizace pro NAŠE (!) potřebné děti.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.