Havířovská nemocnice otevřela modernizované oddělení geriatrie

ilustrační foto: PhotoRack

Nemocnice s poliklinikou v Havířově na Karvinsku dnes otevřela kompletně rekonstruované oddělení geriatrie.

ilustrační foto: PhotoRack

Modernizace oddělení a jeho vybavení přístroji vyšlo na více než 25 milionů korun. Kraji, který je zřizovatelem zdravotnického zařízení, s financováním pomohly evropské peníze, řekla ČTK mluvčí kraje Petra Špornová.

Oddělení s 25 lůžky, které se opravovalo od loňského března, má nyní novou prostorovou dispozici, je klimatizované a bezbariérové. Renovovány byly nejen pokoje, ale i pracoviště sester či vyšetřovny. Součástí je také nová tělocvična pro rehabilitaci, která má zvýšit efektivnost léčby.

„Stárnutí je v životě nezvratným jevem a je nesmírně důležité vytvořit pro geriatrické pacienty důstojné a komfortní prostředí. Rekonstruované oddělení havířovské nemocnice poskytne pacientům komplexní geriatrickou péči, a to lékařskou, ošetřující i rehabilitační,“ uvedl náměstek hejtmana Jiří Martinek (ČSSD).

Havířovská nemocnice se postupně modernizuje již několik let. Během uplynulých dvou let do ní kraj ze svého rozpočtu investoval přes 19 milionů korun a spolufinancoval tak například rekonstrukci infekčního pavilonu nebo sociálních zařízení některých lůžkových oddělení.

Krajské investice do havířovské nemocnice mají pokračovat i letos. „V plánu je například modernizace jednotky poanesteziologické péče za 25 milionů korun, rekonstrukce sociálních zařízení lůžkového oddělení za zhruba pět milionů korun nebo šaten sester za 3,5 milionu korun,“ doplnil Martinek.

Loni byly investice do krajských nemocnic podle hejtmana Miroslava Nováka (ČSSD) rekordní. Otevřel se například nový chirurgický pavilon za téměř 460 milionů korun ve Frýdku-Místku nebo pavilon interních oborů ve Slezské nemocnici v Opavě za 290 milionů korun.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.