Rodině s postiženými dětmi se splnil sen

Flickr.com

Někdy stačí ke splnění snu opravdu málo. V pátek 12. února se podařilo jeden takový sen splnit rodině Kouckých.

Alena Koucká je matka tří synů, z nichž dva jsou těžce nemocní. Kristiánek (2,5 let) trpí těžkou formou plagiocefalie komplikovanou metabolickým onemocněním, a tak musí mít nepřetržitě nasazenou speciální helmičku. Nemůže sedět ani chodit.

Jeho bráška Lukášek je také vážně nemocný. Transport do jakýchkoli institucí hromadnou dopravou může mít pro chlapce s takto oslabenou imunitou fatální následky.

Ačkoli paní Koucká žádala o přidělení automobilu, neprošla záchytným sociálním systémem České republiky. Středisko rané péče SPRP Olomouc, k jehož klientům rodina Kouckých patří, se rozhodlo jednat. „V podzimních měsících jsme uspořádali ve spolupráci s Dobrým místem pro život, Olomouckým deníkem, HC Olomouc, házenkářským klubem Tatran Litovel a Galerií Šantovka kampaň s názvem Nemocní bratři potřebují vaši pomoc.

Kabelkový veletrh a golfový turnaj spolu se sbírkami vynesly částku 70 tisíc korun, spolumajitel a jednatel společnosti Artcom Group Michal Svák se připojil částkou 50 tisíc korun. Díky těmto prostředkům mohla rodina získat do dvouletého pronájmu nový vůz značky Peugeot 301,“ přiblížila předsedkyně organizace Pavla Matyášová.

„Moc děkuji všem, kteří nám umožnili mít automobil. Již mám naplánovaný první výlet do Vyškova, kde bude probíhat výstava kočárků. A moc se těšíme na splnění snu navštívit zoologickou zahradu na Svatém Kopečku,“ přiznala Alena Koucká.

Radniční listy

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.