Bydlení. Město buduje byty pro vozíčkáře

Městská část Brno-Královo Pole opraví starou budovu ve Veleslavínově ulici, kde za 18 milionů korun vybuduje osm bytů pro vozíčkáře.

Podle starostky městské části Karin Karasové by mohlo být vše hotové v příštím roce. Královo Pole se bude snažit získat na rekonstrukci dotaci.
V objektu mají být v suterénu čtyři garáže a sklepní kóje, kam bude bezbariérový přístup. Objekt je prázdný od roku 2004. „Od rekonstrukce Královopolských tunelů je ve špatném technickém stavu, ale je staticky zajištěný,“ sdělila Karasová. Podle ní je v posledních letech v České republice trend, aby se lidé stěhovali z velkých ústavů do komunitní péče. „Projekt usiluje o to, aby stávající obyvatelé ústavů žili ve svém domově tak jako ve většinové společnosti a aby maximálně využívali sociálních služeb,“ řekla Karasová. Komunikace mezi ústavy a vedením měst však podle ní není dostatečná. „Město nezná počty obyvatel, kterým by mělo zajistit adekvátní bydlení. Soukromí developeři pro tuto klientelu nestaví, protože to není výhodné. O tyto záležitosti se starají skoro vždy neziskové organizace. Mezi lidi s handicapem patří právě vozíčkáři,“ dodala Karasová.
Městská část Královo Pole má ve své správě bezmála 1500 bytů. Kromě toho chce Královo Pole v příštím roce postavit za 60 milionů bytový dům s 21 byty, z nichž by bylo pět vymezeno pro vozíčkáře.

Metro

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.