Sto tři tisíc pro Kristýnku

Kulturním domě Na Rybníčku se uplynulou sobotu uskutečnil historicky první opavský charitativní ples, jehož tváří se stala Česká Miss Earth Karolína Mališová.

Veškerý výtěžek z plesu, který činí neuvěřitelných 103 tisíc korun, bude věnován na rehabilitační péči osmileté Kristýnky M., která trpí vrozenou mozkovou obrnou.

Ples pod záštitou primátora města Radima Křupaly uspořádal Spolek přátel kultury a umění Opava, který spolupracuje s dětským oddělením Slezské nemocnice. Pořadatelé v minulosti již několikrát zorganizovali kulturní akce s charitativním podtextem, loni v dubnu tomu byl například charitativní podvečer s divadelním představením souboru LASKA, který tvoří výhradně lékaři a zdravotní sestry dětského oddělení Slezské nemocnice. O Vánocích zase lékaři-divadelníci udělali radost nemocným dětem, které musely o svátcích zůstat v nemocnici. Opavský charitativní ples na podporu malé Kristýnky je dalším dobročinným počinem této organizace. Osmiletá Kristýnka M. trpí od narození dětskou mozkovou obrnou a její postižení vyžaduje nákladnou lékařskou péči, která ale není plně hrazena zdravotní pojišťovnou. Velmi jí proto pomáhají rehabilitace v léčebném sanatoriu v Klimkovicích a každý krůček pro ni a pro její rodinu znamená obrovský úspěch. Na plese se vybralo celkem 103 tisíc korun, šek na podporu nemocné holčičky předali členové Spolku přátel kultury a umění. Česká Miss Earth Karolína Mališová, která se stala ozdobou večera a svou účastí na plese Kristýnku podpořila, má rovněž charitativní úmysly a plánuje se Slezskou nemocnicí navázat užší spolupráci. „Ráda bych například navštívila malé pacienty na dětském oddělení,“ nechala se slyšet Mališová. Doprovodným programem plesu se krom tanečních vystoupení stala také módní přehlídka, které vévodila právě otická kráska. S dalšími slečnami předvedly modely opavské módní výtvarnice Alice Kurkové. „Moc děkujeme účinkujícím, sponzorům a v neposlední řadě všem hostům, kteří byť jen svou přítomností tuto dobrou věc podpořili a již teď se těšíme za druhý ročník této úspěšné akce,“ na závěr za všechny poděkoval lékař dětského oddělení Slezské nemocnice Dalibor Hudec.

REGION OPAVSKO

(Visited 7 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.