Z autobusu do Berouna dovede nevidomé speciální pomocník

Cesta z nového autobusového nádraží do centra Berouna by už za dva měsíce měla být pro slabozraké a nevidomé mnohem jednodušší a bez zbytečných nástrah.

Beroun chystá projekt zaměřený právě na takto handicapované lidi.
„Cílem této aktivity je vytvořit přátelské prostředí pro slabozraké a nevidomé. Jedná se konkrétně o úpravu trasy mezi dopravním uzlem – autobusové nádraží, vlakové nádraží, P&R a centrem města – Husovo náměstí, městská památková zóna. Bude se jednat o instalaci vodicích linií a hmatových prvků v uvedené trase všude tam, kde tyto prvky chybí. Celková délka upravované trasy činí 691 metrů,“ konstatovala architektka města Dana Vilhelmová.
Projekt přitom zahrnuje dvě záležitosti. „Druhou aktivitou je osazení zastávek městské hromadné dopravy majáčky, které poskytují slabozrakým a nevidomým hlasové informace o linkách autobusů MHD a jejich odjezdech a příjezdech,“ dodala Dana Vilhelmová.
Ve městě je celkem 24 zastávek MHD, všechny jsou oboustranné, celkem je a tak potřeba zajistit 48 majáčků.
Obě tyto akce by měly vyjít na 1,4 milionu korun. Z berounské pokladny by se na jejich realizaci neutratila ani koruna. Město Beroun při stavbě autobusového nádraží ušetřilo při čerpání dotace ze švýcarské strany 13 milionů korun díky tzv. kurzovým rozdílům. Beroun chce tyto peníze využít na celkem osm projektů a usnadnění cestování slabozrakým a nevidomým je jeden znich. Konečné slovo musí mít švýcarská strana. Rozhodnutí, zda projekty může město realizovat, by mělo padnout v nejbližších dnech.

PETRA LIŠKOVÁ
Berounský deník
http://www.berounsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.