K čemu vlastně sKarta je? To nikdo neví

„Nikdo nevysvětlil nikomu, k čemu identifikační kartu jako sKartu,“ namítal předseda NRZP Václav Krása v pořadu ČT24. Neuměla to vysvětlit ani poslankyně Lenka Kohoutová (foto) a jí to neuměli vysvětlit náměstek ministra práce ani náměstek generálního ředitele Úřadu práce neřkuli sama ministryně práce.

Václav Krása:
projekt sKarty je taková nekonečná telenovela s podivnými hráči. Nikdo nevysvětlil nikomu, k čemu identifikační kartu jako sKartu. K čemu máme občanské průkazy všichni? Na těch občanských průkazech je podstatně více údajů, dokonce je tam i fotka, takže ta identifikace osob je zcela zřejmá. Pokud bude sKarta, tak to znamená další náklady pro úřady práce, protože budou muset mít čtečky a nikdo neví, kolik to bude stát a vůbec není v té důvodové zprávě ani uvedeno.

Lenka Kohoutová, poslankyně za ODS by podle vlastních slov osobně řešila sKarty tak, že se šla dohodnout s Českou spořitelnou a projekt ukončila.

Václav Krása
..sKarta prostě nemá žádný zdůvodnění, protože ona není potřeba vůbec. A když člověk bude dva měsíce nezaměstnaný a bude mu někdo vydávat sKartu, která bude stát nějaký peníze, protože Česká spořitelna ji nebude vydávat zadarmo, to je přeci nesmysl, a pak už ji nebude potřebovat třeba celý život. K čemu takovou kartu? Vždyť je to totální nesmysl.

Podle Lenky Kohoutové z ODS měly  sKarty především kontrolovat zda někdo dávky nezneužívá. Ale systém to neumí, připustila Kohoutová a souhlasím s Krásou, že není možné v současné chvíli karty načíst, a že se vlastně neví, co by se na ty karty dávalo a proč mají být.

„Toto je vlastně elektronická občanka s čipem, který umožňuje s kartami vydávat peníze a podobně. V současné chvíli ministerstvo dluží mnoho vysvětlení…My jsme o tom jednali na výboru pro sociální politiku, paní ministryně se s náma moc bavit nechtěla a velmi nechtěla odpovídat na otázky. Odpovídal za ni náměstek ministra práce i náměstek generálního ředitele Úřadu práce a stejně nedokázali odpovědět, na co přesně ten průkaz je zapotřebí, když každý se rodným číslem prokazuje,“ řekla Kohoutová.

invArena

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.